Letos na jaře došlo na představení produktové řady Realme GT. Konkrétně jde o dva telefony, Realme GT se Snapdragonem 888 a jeho levnějšího bratra Realme GT Neo, který pohání čipset Dimensity 1200. O oba stroje byl a je velký zájem pro jejich výborné parametry a dobrou cenu. Levnější z telefonů se dostal i na indický trh, ale zde je ale nabízen jako Realme X7 Max. Přestože telefon není na trhu příliš dlouho, značka Realme už uvažuje o jeho nástupci, kterým je model Realme GT Neo 2.

Viceprezident Realme China už také potvrdil, že na telefonu Realme GT Neo 2 skutečně pracují. Bližší podrobnosti o parametrech nebo designu ale neprozradil. Nám to ale nemusí vadit, protože se můžeme podívat na to, co o chystaném telefonu říkají tipaři. Indické stránky Digit totiž ve spolupráci s tipařem @OnLeaks zveřejnily exkluzivní renderované snímky Realme GT Neo 2 a k nim přidali i některé z parametrů.

Telefon údajně má 6,62 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Je tedy o něco málo větší než jeho předchůdce. V obrazovce je integrován i snímač otisků prstů a přední 16 MPix kamera je uložena v „díře“ v levém horním rohu. Telefon prý pohání procesor Snapdragon 870 spárovaný s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0. Baterie má podle tipařů kapacitu 5000 mAh a hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Senzory leží v obdélníkovém modulu, kde najdeme i dvojitý LED blesk. Spodní hrana je domovem pro USB-C port, mikrofon a mřížku reproduktoru. Na levé hraně jsou tlačítka ovládání hlasitosti a na pravé hraně je tlačítko napájení. Kdy se telefon dostane na trh tipaři neuvádějí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.