Osamostatněním od mateřského Huawei se čínský Honor sice dostal zpět do přízně amerických dodavatelů, ale také logicky ztratil podporu a zázemí domácího giganta. Je tak logické, že jim pěkných pár měsíců trvalo, než se dostali zpět do hry a začínají znovudobývat mobilní trhy. A pro našince je skoro až překvapivé, s jakou lehkostí se jim to v Číně daří. Podle zprávy deníku ChinaDaily totiž prodeje překonávají očekávání a za minulý měsíc se vyšvihli až na bronzový stupínek. Což je opravdu obdivuhodný pokrok.

Za minulý měsíc tak údajně dokonce Honor překonal prodeje stálic mobilního nebe, jako jsou Xiaomi nebo Apple. Na první místa konkurentů z OPPO nebo Vivo sice nedosáhl, ale i tak jde o úctyhodný posun v číslech. Zejména při pohledu na bídná 3 % trhu, která Honor držel ještě velmi nedávno. Masivnímu nárůstu pomohlo samozřejmě představení povedené řady Honor 50 a zejména pak návrat k designovým skvostům s Honor Magic 3. Tyto high-end kousky jdou totiž v Číně na dračku a s velkou pravděpodobností stojí za skvělými čísly minulého měsíce. Honor to pak samozřejmě musí znovu potvrdit (a potvrzovat) i v dalších nadcházejících měsících.

Aktuální prodeje telefonů obecně dle očekávání v Číně táhnout 5G telefony, které zastoupily skoro 80 % všech prodaných kusů. A v této souvislosti se hodí zmínit i absolutní renesanci Mediateku, který právě v levných 5G čipsetech aktuálně dominuje. Meziroční skok odbytu o 118.3 % je určitě záviděníhodný a Qualcomm se v nižších patrech trhu bude muset začít hodně snažit. Protože soustředit se čistě jen na high-end by asi nebyl dobrý nápad. Očekávaným faktem je také pád HiSiliconů od Huawei, kde prodeje spadly o masivních 70 %.