Telefony Redmi jsou nejen u nás extrémně populární a v podstatě válcují skoro veškerou konkurenci. Tedy hlavně v nižších cenových hladinách, protože jejich poměr cena/výkon se překonává jen velmi složitě. Tvůrci ale mají i vyšší ambice, pro které je obvykle vyhrazena výrazně výkonnější řada „K“. V té se momentálně čeká na představení nových modelů Redmi K50, které už se nám pomalu začínají blížit. A možná nám k nim firma připraví i zbrusu nového maskota s chytlavou grafikou. Přece jen vždy prvně nakupujeme očima, že ?

Speciálního maskota měly v minulosti i řady K20 a K30, aby pak u K40 firma poněkud pozapomněla. Od dinosaura u prvního zmíněného se přešlo ke drakovi, ale jurská fauna má evidentně tah na branku. Podle zprávy serveru MyDrivers si totiž Xiaomi nechali čerstvě registrovat ochrannou známku na novou grafiku maskota, kterým je opět dinosaurus. Tomu ale aspoň z tlamy šlehá oheň, takže se tam přece jen malý ústupek drakovi najde. Nová ochranná známka by měla mít mezinárodní platnost a má se údajně vztahovat nejen na telefony samotné, ale i na další doplňky a extra promo předměty.

Samozřejmě maskot samotný sám o sobě telefony neprodá, ať už je jakkoli chytlavý. Ale řada Redmi K50 se bude určitě snažit i zaútočit extra výbavou. Podle aktuálních zákulisních čínských informací bychom se měli dočkat hned dvou rozdílných modelů telefonů právě v této řadě. Ten levnější by měl sázet na procesor Snapdragon 888, ale high-end varianta by měla nabídnout hned super výkonný Snapdragon 898. A určitě se dočkáme i pokročilých AMOLED panelů, které si pozvolna nacházejí cestu i do levnějších telefonů Tak dinosaurům zdar !