Společnost OnePlus mívala hezkou tradici, kdy v první polovině roku uvedla vlajkové stroje a v druhé polovině roku pak došlo na telefony řady T. Prvním „téčkovým“ strojem byl model OnePlus 3T a následně každým dalším rokem jsme se dočkali jeho nástupců. Letos by to ale mělo být jinak. Proslýchá se, že výrobce řadu T úplně zrušil. Jenže, kdo ví? V přípravách je totiž telefon OnePlus, který už pomalu začíná sbírat potřebné certifikace pro uvedení na trh. Tipaři se proto domnívají, že jde o model OnePlus 9RT.

Letos na začátku roku představil OnePlus tři modely, OnePlus 9, OnePlus 9 Pro a OnePlus 9R. A právě o posledně jmenovaném se nyní spekuluje, že je připravován i v „téčkové“ verzi. Původní telefon výrobce ale představil jen pro indický trh a na další globální trhy se vůbec nedostal. Je proto celkem uvěřitelné, že bychom na podzim mohli očekávat telefon OnePlus ve verzi 9RT, která se bude prodávat i jinde než jen v Indii. I v tomto případě tipaři odhadují, že srdcem telefonu bude procesor Snapdragon 870.

Nemělo by proto jít o příliš drahý telefon. Navíc, když už má za sebou i certifikaci BIS, kterou prošel s kódovým označením MT2111, můžeme spekulovat i o tom, že je jeho uvedení na dosah. Prý by mohlo proběhnout v říjnu/októbri. Ale jde jen o spekulace, protože certifikovaný stroj by klidně mohl být i modelem z řady Nord. Každopádně tipaři odhadují, že OnePlus 9RT dostane 6,55 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. V displeji bude i snímač otisků. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Přední kamera má podle tipařů 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix, 16 MPix a 2 MPix snímače. Operačním systémem bude Android 12 s nadstavbou Oxygen OS 12.