Vůbec první tablet od Realme by měl být vzdálený od představení jen pouhých pár dnů, ale nad jeho hlavními specifikacemi se stále lehce váhá. Jen před pár dny kolovaly zvěsti o použití čipsetu z rodiny Snapdragon 7xx nebo 8xx, ale to se podle všeho nepotvrdí. Jeden z dobře informovaných indických „leaksterů“ už v sobotu tvrdil, že tablet bude mít Helio G80 a nakonec asi bude mít pravdu. Dnes se totiž tento kousek vůbec poprvé ukázal ve výsledcích benchmarku Geekbench. A vše opravdu nasvědčuje té méně příznivější variantě ohledně použitého čipsetu.

Tablet od Realme (pravděpodobně vydaný jako Realme Pad) už se ukázal v několika certifikacích, ale pro Geekbench je to premiéra. Tam se čerstvě mihnul pod produktovým označením Realme RMP2102. A jako procesor je jednoznačně uveden MT6769V/CU s osmi jádry, tedy bez nejmenších pochyb právě Helio G80. To asi příznivci Snapdragonů neslyší zrovna rádi, zejména ve světle nedávného představení modelů řady Mi Pad 5 od Xiaomi právě s čipsety od Qualcommu. High end ambice nevzbuzuje ani 4 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště základní verze tabletu.

Dále se pak počítá s 10.4-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením, který ale bude mít jen 60 Hz. Takže s největší pravděpodobností půjde jen o LCD panel. Kromě toho také například se 7100 mAh kapacitou baterie, 8 Mpx + 8 Mpx fotoaparáty nebo systémem Android 11. A možná se dočkáme už velmi brzy. Zákulisní zdroje totiž hovoří o oficiálním představení 9. září. Cena by se v Indii údajně měla pohybovat v přepočtu kolem 272 dolarů. To není tak hrozné, ale opět ve srovnání s Mi Pad 5 nic extra dechberoucího. Tak se necháme překvapit.