Prázdniny jsou u konce a před námi je nový měsíc, který nejen vrátí děti do škol, ale přinese i představovačky novinkových telefonů. Jedním z nich zřejmě bude i „fanouškovský model“ Samsung Galaxy S21 FE. O tomto stroji se mluví v podstatě od chvíle, kdy na začátku roku Samsung uvedl svou řadu Galaxy S21. Navíc má tento model za sebou už i certifikaci Tenaa, Bluetooth SIG a objevil se i na Google Play Console. Nic tedy nestojí v cestě jeho představení a uvedení na trh.

Je ale pravdou, že se o oficiální prezentaci telefonu Samsung Galaxy S21 FE často hovořilo poměrně skepticky. Někteří tipaři odhadovali, že jeho výroba stojí, jiní zas tipovali, že svou premiéru odehraje až v říjnu/októbri. A i samotný výrobce byl ve svých reakcích docela vyhýbavý. Nyní se ale na Twitteru objevila zpráva tipaře, který si říká Mauri QHD. Ten se prý od spolehlivého zdroje dozvěděl, že Galaxy S21 FE výrobce představí už 8. září/septembra v Indii. K této zvěsti se přidává i nám dobře známý Max Weinbach, který sdílí fotku telefonu s tím, že je už připraven k prodeji.

Ať už to s představovačkou Galaxy S21 FE dopadne jakkoli, nebude jistě na škodu, když si shrneme parametry, o kterých zatím víme. Začneme rozměry, které jsou 155,7×74,5×7,8 mm při hmotnosti 176 gramů. Telefon má 6,4 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Přední kamera má 32 MPix a zadní fotoaparát tvoří dvakrát 12 MPix a 8 MPix snímače. Jako procesor výrobce použil Snapdragon 888 s 6 GB operační paměti. Interní úložiště zřejmě dosáhne na 128/256 GB. Telefon poběží na systému Android 11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.