Telefony řady Redmi Note patří už nějaký ten pátek mezi nejpopulárnější a samozřejmě také nejprodávanější na světě. Význam přídomku „Note“ se ale v poslední době lehce smazal, protože už zástupci této řady nejsou nijak výrazně větší, než klasické verze. Ale velké značky samozřejmě tento název zachovají, protože je na něj zákazník zvyklý. A podle všeho něco podobného chystají i v kancelářích čínského Realme, kteří údajně pracují na vlastních modelech Realme Note. Ostatně právě proti Xiaomi / Redmi se vymezuje většina jejich produkce, takže podobný krok dává smysl.

Firma momentálně finišuje práce na nových řadách Realme 9 a Narzo 50, přičemž nové kousky Note by měly údajně patřit do té prvně jmenované. Spekuluje se hned o dvojici modelů, konkrétně vypuštěných na trh pod názvy Realme Note 9 a Realme Note 9 Prime. Samozřejmě zatím není vůbec jasné vybavení těchto telefonů, ani odlišení od standardních kousků nové řady. Ty by totiž měly být hned čtyři, takže se skoro nabízí úvaha o záměně názvů některých z plánovaných telefonů. Nebudou třeba Realme 9 Pro a Realme 9 Prime přeznačeny právě pro použití v nové sérii Note ? Možné je všechno.

Každopádně v nabídce Realme asi zavládne pořádný vítr, protože navzdory přípravám na uvedení řady Realme 9 se stále ještě nezapomnělo ani na osmičkovou řadu. I do té by totiž ve velmi blízké budoucnosti měly být uvedeni další členové. Vyznat se v porfoliu značky se tak stane zase o něco složitější, k čemuž přispějí i regionální specifikace. Realme je totiž velmi aktivní (a úspěšné) na indickém trhu, takže některé kousky jsou unikátní právě jen pro něj. Ale novinkové Note bych asi čekal i pro globální zákazníky…