Byly doby, kdy jsme telefonům, které měly úhlopříčku displeje nad 6 palců říkali „phablety“. Ovšem čas pokročil a na trhu naopak najdeme jen minimum telefonů, které mají úhlopříčko pod 6 palců. Běžně se setkáváme i s úhlopříčkou až 6,8 palce. Velká pádla jsou prostě v módě. Hlavně čínští uživatelé si na takovéto obry potrpí. Možná i proto značka Honor už loni uvedla svůj model X10 Max s obří obrazovkou 7,09 palce. Díky tomu se stal jedním z největších telefonů na trhu. A zřejmě ani letos milovníci velkých telefonů nepřijdou zkrátka. Chystá se totiž model Honor X20 Max.

Na čínském Weibo už jeden z tipařů avizuje, že je Honor X20 Max v přípravách a zřejmě se i brzy podívá na trh. A v několika parametrech svého loňského předchůdce dokonce překoná. Úhlopříčka displeje totiž naroste na obřích 7,2 palce. A to už je opravdu obrovský prostor k využití a bez uzardění proto můžeme Honor X20 Max přirovnat k menšímu tabletu.

A aby toho nebylo málo, naroste i kapacita baterie. Podle tipaře má 6000 mAh, což je o 1000 mAh víc než loni. Výrobce prý sáhl i po výkonnějším procesoru a místo původního Dimensity 800 5G použil Dimensity 1100, který také podporuje 5G sítě. Zatím tedy mluvíme o samých vylepšeních ve srovnání s loňským modelem. Tipaři dále odhadují, že u letošního telefonu Honor X20 Max opět najdeme RGBW panel s nižší spotřebou energie. A očekávají i vyšší obnovovací frekvenci obrazovky, a to až 120 Hz. U tak velkého displeje je vyšší obnovovací frekvence prostě žádoucí. Vylepšení se zřejmě dočká i foto výbava, reproduktory a technologie rychlého nabíjení. Ovšem termín uvedení telefonu zatím neznáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.