Samsung se u svých vlajkových modelů snaží o high-end fotoaparáty, ale základní verze řady Galaxy S už pár let lehce nestačí. Například jak Galaxy S20 a S20+, tak i S21 a S21+ jsou vybaveny jen 1.1x optickým zoomem. Díky vysokému rozlišení hlavního senzoru (64 Mpx) sice ledacos doženou zoomem digitálním.  Ale to je přece jen poměrně náhrada z nouze. Podle holandského serveru GalaxyClub.nl bychom se ale u příští generace měli dočkat poměrně zásadní změny k lepšímu. Jedná se sice jen o nepotvrzené informace, ale těm pozitivním se přece jen vždy věří tak nějak lépe.

Podle těchto zpráv by měly základní modely Galaxy S22 a S22+ dostat nový 10 Mpx telefoto senzor, který by měl umět 3x optický zoom. Došlo by tak k nahrazení hybridního přístupu k zoomu ze dvou minulých generací. Kromě toho se také údajně dočkáme i 50 Mpx rozlišení hlavního fotoaparátu a vše by měl zaokrouhlit ještě 12 Mpx ultra-wide senzor. To by ale z nějakých extra vylepšení fotoaparátu pro základní modely mělo být všechno. A musíme tak počkat hlavně na softwarové optimalizace. Ty by díky spolupráci s Olympusem mohly teoreticky stát za to.

Ještě o fous hůře na tom ale má být nejvyšší varianta Galaxy S22 Ultra, která má v zásadě zachovat výbavu minulé generace. Tedy dvojice 10 Mpx telefoto senzorů jako u současného top modelu s podporou 10x optického zoomu. Jinak by ale pokrok měl být u řady Galaxy S22 spíše evoluční než revoluční. Do vydání se toho ale ještě hodně může změnit, protože si na tyto novinky přece jen počkáme pěkných pár měsíců. Oficiální představení nových high-end Samsungů se totiž čeká až někdy v lednu příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.