Jablečné impérium plánuje pustit na trh novou generaci svých chytrých hodinek až v září, ale jako obvykle jsou čínští vykukové o krok napřed. Podle twitterových zpráv @MajinBuOfficial se už totiž velmi povedené kopie Apple Watch Series 7 vesele prodávají. V nabídce je pak stříbrná, šedá a černá verze. Přičemž je pořídíte za hezkých 350-400 juanů, tedy v přepočtu zhruba 60 dolarů. Designově jde o zdařilé napodobeniny, protože mají také hranatější rohy, podobné modelům iPhone 12, iPad Air, iPad Pro nebo 24-palcovému iMac.

Za své peníze tak dostanete vzhled a design velmi podobný těm opravdovým hodinkám. Čínští napodobitelé evidentně vycházeli z uniklých obrázků a CAD renderů, kterým se pak snaží maximálně přiblížit. Jen s materiály budou trochu na štíru, protože kopie vypadají na fotografiích poměrně masivně. Nové Apple Watch Series 7 by ale měly nabídnout o 1.6 mm tenčí profil než aktuální šestá generace. A samozřejmě nemůžete ani vzdáleně čekat podobné vnitřnosti hodinek, jako mají ty originální. Použitý hardware bude určitě něco extra levného a pofidérního, protože výkon opravdu není cílem. Ale „machrování“ před kamarády to asi v klidu postačí. A dokonce budete ještě první, dokonce před originálem….

Apple Watch Series 7

Apple má dlouhodobě s padělky a napodobeninami svých produktů velké problémy, protože je často problém rozeznat je od originálů. Hlavně třeba u sluchátek AirPods je opravdu kumšt poznat ty „správné“. Firma má už dokonce i speciální tým, který se zaměřuje právě na boj s padělky. Při cenách jablečných produktů se ale snaze o levné čínské napodobeniny asi nelze moc divit… Každopádně by se opravdové Apple Watch Series 7 měly objevit na trhu v průběhu září. A budou asi představeny bok po boku s telefony řady iPhone 13.