Xiaomi v průběhu minulých měsíců dobylo na dlouhou dobu trůn mobilní fotografie a rozhodně o něj hodlá zabojovat i do budoucna. Čerstvě o něj totiž přišli s vydáním Huawei P50 Pro, i když jen poměrně velmi těsným rozdílem. Mi 11 Ultra tak stále zůstává opravdovým fotografickým titánem a logicky jsou tak velká očekávání spojována i s jeho nástupcem. Teoreticky se totiž oficiálního představení řady Mi 12 možná dočkáme ještě do konce roku. Nebo maximálně hned v prvních týdnech roku nového.

U současné high-end generace Xiaomi pro jednou nesázeli na starou známou poučku „čím víc megapixelů, tím víc Adidas“. Mi 11 Ultra tak ke hlavnímu 50 Mpx senzoru přidá dvojici 48 Mpx pro optimální výsledek. Základní verze sice zkouší oslnit 108 Mpx hlavním senzorem, ale obecně se od monstrózních senzorů ohromujících čísly začalo upouštět. Možná však jen dočasně, protože aktuální spekulace nám začínají hovořit o možnosti použití 200 Mpx hlavního senzoru právě u Mi 12 Ultra. To už je pořádné hausnumero. A i když samozřejmě megapixely samotné nic nezaručují, tak by se mohlo jednat o pořádně zajímavý mobilní fotoaparát.

Hlavní senzor by totiž měly teoreticky doplnit dva 50 Mpx sekundární senzory, jeden jako ultra-wide a jeden telefoto s 10x optickým zoomem. A pozadu by prý neměla příliš zaostat ani základní verze Mi 12, který by si měla 200 Mpx hlavní foto-senzor také ponechat. Jen jej doplní o něco dietnější kombinací ultra-wide a makro senzorů neznámých rozlišení. K tomu pak samozřejmě také čipsety Snapdragon 898 nové generace a spoustu dalších vymožeností. Hovoří se například o super-rychlých RAM s propustností až 8533Mbps. A Xiaomi si určitě ještě nechají nějaké to další eso v rukávu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.