O tom, že značka Vivo připravuje svůj první vlastní ISP (Image Signal Processor) čip s označením Yueying už nějakou dobu víme. Před pár dny se také spekulovalo, že svou premiéru odehraje v telefonech řady Vivo X70. Tyto telefony totiž výrobce připravuje na příští měsíc. Nu a nyní už víme i to, že tento ISP čip dostane obchodní název Vivo V1.

Kromě toho se na čínské síti o čipu Vivo V1 zmiňuje i známý tipař Digital Chat Station a přihodil i jeho reálnou fotku. Díky tomuto snímku tipař usuzuje, že čip se už masově vyrábí a nebo je jeho výroba dokonce už hotová. Ať tak či tak, znamená to, že nový ISP procesor už brzy naskočí do komerčního využití. Tuto skutečnost navíc krátce po zveřejnění fotky čipu potvrdil i výkonný viceprezident Vivo, pan Hu Baishan.

Baishan zároveň uvedl i to, že chystané telefony řady Vivo X70 skutečně dostanou čip Vivo V1. Dále prozradil, že jejich prezentace opravdu proběhne už v průběhu příštího měsíce. Přesné datum ale neoznámil. Viceprezident Vivo také sdělil, že společnosti trvalo dva roky, než se jí podařilo vyvinout a nachystat do hromadné výroby vlastní ISP čip, který je momentálně připraven pro komerční využívání. Čipem Vivo V1 ale vývojářské ambice společnosti nekončí. Plánují i další vlastní procesory a pro tyto účely zřídili poměrně velký vývojářský tým. Chtějí také vložit nemalé investice do technologických inovací. Bude tedy jistě zajímavé sledovat, co pro nás do budoucna Vivo přichystá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.