Taiwanský Mediatek představil své nové procesory nižší třídy Dimensity 810 a Dimensity 920 na začátku srpna. A k jejich reálnému nasazení do telefonů. už podle posledních informací zbývá jen několik týdnů. Původně se předpokládalo, že první budou s využitím Dimensity 810 značky OPPO a Realme, ale druhý jmenovaný asi bude předběhnut kolegy z Vivo. Obě značky by také podle zákulisních informací čínských „leaksterů“ měly představit nové telefony už v průběhu září. Takže přechod od představení do praxe je u Mediateku v poslední době opravdu bleskový.

Informace čínských zdrojů bohužel přímo nezmiňují o které telefony by se mělo jednat, ale dá se obecně očekávat příchod kousků maximálně střední třídy. Samotné čipsety totiž jsou chystány právě pro tuto kategorii a nemají žádné další extra vysoké ambice. Telefon od OPPO by tak měl mít jen 6.5-palcový displej s na dnešní dobu nedostatečným HD+ rozlišením. A Samozřejmě půjde jen o LCD panel. Kromě toho by měl také dostat do vínku trojitý fotoaparát s hlavním 48 Mpx senzorem Samsung GM1. Případně 5000 mAh kapacitu baterie s podporou 18W nabíjení. Hovoří se také o částečné voděodolnosti s certifikací P2i. Takže opravdu žádný high-end už na první pohled.

O novince od Vivo se pro jistotu neví vůbec nic, takže můžeme sáhnout jen po informacích i novém Realme. To by se teoreticky mělo jmenovat Realme 8s 5G, ale je poměrně pravděpodobné, že nakonec bude vydáno jen v Indii a ne na globálních trzích. Mělo by také jít o telefon s Dimensity 810, ale displej bude aspoň 6.5-palcový s FullHD+ rozlišením a dokonce 90 Hz obnovovací frekvencí. Stejně tak fotoaparát má mít čtveřici senzorů se 64 Mpx hlavním a 5000 mAh baterie má umět 33W nabíjení. Ale po nových levných čipech Mediateku určitě už velmi brzy sáhnou i další značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.