Společnost Huawei má za sebou a zřejmě i před sebou těžké období na trhu s chytrými telefony. Prvotním impulsem, který tuto nepříznivou situaci odstartoval, byly americké sankce. Ty znemožnily společnosti spolupracovat s americkými výrobci součástek, technologií a případně i služeb pro telefony. Společnosti výrazně klesla prodejnost této komodity na globálních trzích a ani do budoucna to nevypadá nijak růžově. Omezení nebo dokonce zastavení produkce se týká především vlajkových lodí, mezi které patří i řada Huawei Mate 50.

Před několika měsíci se dokonce spekulovalo, že řada Huawei Mate 50 úplně skončí. Ovšem na začátku prázdnin se na síti objevila informace, že Huawei na těchto telefonech pracuje, ale jejich prezentaci jen odložil. Optimistické odhady ukazovaly na to, že telefony by mohly jít na trh někdy na začátku příštího roku. A od této zvěsti se v podstatě o telefonech Huawei Mate 50 až doposud nemluvilo.

Nyní je na čínském Weibo k vidění sice krátká, ale úderná zpráva o dalším osudu telefonů řady Huawei Mate 50. Ta potvrdila, že tyto stroje budou skutečně uvedeny v příštím roce. Ovšem nemáme s nimi počítat dříve, než na konci druhého kvartálu roku 2022. To tedy znamená, že případní zájemci si na ně počkají zhruba deset měsíců. Samozřejmě nejde o oficiální informaci výrobce, takže je možné, že se tyto odhady mohou ještě v průběhu času změnit. Zpráva dále uvádí, že strategie společnosti Huawei do budoucna počítá s vydáním jen jedné vlajkové lodě ročně místo dvou. To by mohlo znamenat, že v příštím roce s nejvyšší pravděpodobností neuvidíme nástupce modelů Huawei P50.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.