Za chvíli tu máme začátek nového měsíce a s ním i představovačky nových telefonů. Kromě jiných svou premiéru odehrají i modely Vivo X70, X70 Pro a X70 Pro Plus. O prvních dvou telefonech už něco málo víme, ale zatím jsme neměli možnost zjistit, jaký bude jejich design. Tento oříšek ale rozlouskneme dneska, protože na síti se už dají dohledat jejich renderované obrázky.

Vivo X70

Renderované snímky standardního modelu Vivo X70 zveřejnily stránky MySmartPrice ve spolupráci se známým tipařem @OnLeaks. Celkový design telefonu je na dnešní dobu, řekněme, klasický a jednoduchý. Kolem celého displeje jsou velmi úzké rámečky a ve středu jeho horní části je „díra“ pro přední kameru. Zadnímu panelu dominuje poměrně velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu.

Plochý displej má úhlopříčku 6,5 palce a FullHD+ rozlišení. Tipaři odhadují, že v obrazovce bude integrován i snímač otisků. Rozměry přístroje jsou 158,5×73,4×8 mm. Telefon údajně pohání procesor Dimensity 1200 s až 12 GB operační paměti. Očekáváme, že výrobce využije i funkci pro virtuální rozšíření RAM. Hlavní fotoaparát je trojitý s optikou firmy Zeiss. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Spodní hrana je domovem pro USB-C port, mikrofon, slot pro SIM a mřížku reproduktoru.

Vivo X70 Pro

Pro verze telefonu má v podstatě stejný vzhled jako verze standardní. Obrazovka je koncipována stejně s „dírou“ pro přední kameru a také na zadním panelu najdeme stejný obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. Jiné je ale uspořádání jednotlivých senzorů a LED blesku. Na optice se i v tomto případě podílela firma Zeiss. Rám telefonu je hliníkový. I v tomto případě má displej úhlopříčku 6,5 palce, FullHD+ rozlišení, obnovovací frekvenci 120 Hz a je mírně zakřivený. Rozměry přístroje ale lehce narostly na 160,4×75,5×7,7 mm. Spodní a pravá hrana je stejně obsazena jako u standardního modelu. Na horní hraně je sekundární mikrofon. A i tento telefon pohání procesor Dimensity 1200.