Před pár dny jsme se zmínili, že značka Fitbit připravuje další generaci svého populárního fitness náramku Charge. Tipaři odhadovali, že náramek má slušně vylepšenou výbavu a také nový zajímavý design. A tak se také stalo. Náramek Fitbit Charge 5 je už oficiálně na světě a má opravdu velmi dobré specifikace a také vzhled.

Výrobce tvrdí, že přepracovaný design je aerodynamický a celkově je náramek o 10 % tenčí než jeho předchůdce. Zároveň má Fitbit Charge 5 jako prvním fitness náramkem i senzor EKG. K velké změně došlo i v souvislosti s displejem. Obrazovka je nyní barevná, je typu AMOLED a má úhlopříčku 1,04 palce. Chrání ji sklo Gorilla Glass 3 a má přidánu i funkci Always-on. Jas displeje je údajně dvakrát vyšší než u modelu Charge 4.

K dalším zajímavým funkcím patří i snímač EDA (ElectorDermal Activity), který monitoruje úroveň stresu. Náramek má i vestavěnou GPS a podporuje také20 cvičebních a sportovních režimů. Samozřejmě nechybí ani senzor pro permanentní sledování tepové frekvence. Najdeme zde i podporu panelu Health Matrics v aplikaci Fitbit, který sleduje frekvenci dechu, kolísání teploty pokožky a okysličení krve. Zároveň zaznamenává i údaje o kvalitě a fázích spánku. Přesnější vyhodnocení všech výše uvedených metrik nabízí placená služba Premium Fitbit.

Výrobce přidal i nabídku 20 barevných ciferníků a odolnost do 5ATM. Náramek jde do prodeje v černé barvě s modulem z nerezové oceli v barvě Graphite, dále v barvě Lunar White se zlatým modulem a v barvě Steel Blue s platinovým modulem. V Evropě se bude náramek prodávat za 179,95 euro (4595 Kč). Momentálně je Fitbit Charge 5 v předprodeji na oficiálních stránkách Fitbit.