Značka Vivo se pomalu leč jistě připravuje na to, že nám představí novinkové telefony řady Vivo X70. Jejich prezentace bude zřejmě globální a nedávno jsme se dozvěděli něco málo o specifikacích standardního modelu. Ovšem v řadě je i verze Vivo X70 Pro, která slibuje ještě zajímavější specifikace. Část z nich je už k vidění ve výpisu Google Play Console a něco málo zveřejnil na svém twitterovém účtu i tipař Mukul Sharma.

Co tedy zatím o modelu Vivo X70 Pro víme? Začneme rovnou designem čelního panelu telefonu. Vzhled je atraktivní se zakřivenými bočními hranami, téměř nulovými rámečky a subtilní bradou. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Displej má rozlišení 2376×1080 pixelů s jemností 440 ppi. Úhlopříčka může tedy mít 6,56 palce a zřejmě je typu AMOLED, podobně jako u loňského modelu Vivo X60 Pro.

Dalším podstatným parametrem je typ procesoru, který výrobce použil. Konkrétně jde o Dimensity 1200 s modelovým označením MT6893, který se už poměrně osvědčil a nabízí docela slušný výkon. V případě modelu Vivo X70 Pro jej doplní 8 GB operační paměti a dodejme ještě, že telefon poběží na systému Android 11. Určitou zajímavostí bude zřejmě i použití vlastního ISP čipu pro vylepšení funkcí hlavního fotoaparátu. V souvislosti s ním tipaři odhadují, že primární senzor Sony IMX766 bude mít rozlišení 50 MPix. Dále se očekává i rychlé nabíjení s výkonem 44 W. Ale počkejme, jaké specifikace potvrdí výrobce.