Značka Realme nám v dubnu/apríli letošního roku naservírovala telefon Realme 8 5G, který se poměrně dobře prodává. Ovšem jedna z funkcí, kterou uživatelé jistě ocení, v jeho výbavě přece jen chyběla. Konkrétně jde o možnost virtuálního rozšíření operační paměti. Tato funkce je v poslední době velmi populární a celá řada výrobců ji nasazuje na své novinkové přístroje. Realme ji například použila u telefonu Narzo 30 5G a také u modelu X7 Max 5G.

Realme má pro tuto funkci svůj vlastní název Dynamic RAM Expansion (DRE) a pro telefon Realme 8 5G ji nabízí v čerstvé aktualizaci s číslem verze RMX3085_11.A.19. Nová funkce umožní uživatelům rozšířit operační paměť o další 2 GB. Jde o rozšíření virtuální, kdy RAM využívá určitý prostor interního úložiště. Kromě této nové funkce nabízí aktualizace i opravy některých chyb a vylepšení výkonu telefonu. Součástí aktualizace jsou i bezpečnostní záplaty z července/júla. Výrobce ji nasazuje postupně via OTA, takže chvíli potrvá, než se dostane na všechna zařízení.

Nu a pokud momentálně uvažujete o koupi telefonu Realme 8 5G, zopakujeme v rychlosti jeho parametry. Telefon má 6,5 palcový LCD displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Pohání jej procesor Dimensity 700 spárovaný s až 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje 18 W nabíjení. Přední kamera má rozlišení 16 MPix a hlavní fotoaparát dostal 48 MPix a dvakrát 2 MPix snímače. Jestli vás zajímá, jak telefon funguje v reálné praxi, přečtěte si naši recenzi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.