V červenci Realme naservírovali čínským zákazníkům lahůdku v podobě speciální edice svého telefonu Realme GT Master Explorer Edition. Ta je opravdu povedená a fanoušci po celém světě tak mohli čínským kolegům jen závidět. Telefon se totiž kromě velmi solidních parametrů může chlubit i velmi zajímavou cenovkou. O globálním vydání se oficiálně nikdy moc nemluvilo, ale aktuální náznaky možná právě k tomu směřují. Telefon byl totiž spatřen v seznamu podporovaných zařízení Google a v konzoli Google Play. Což vzhledem k absenci Googlu v čínských telefonech jednoznačně naznačuje pravděpodobný příchod globální varianty.

Informace pochází od známých indických „leaksterů“, konkrétně od Mukula Sharmy, alias Stufflistings. Zmíněný telefon se na seznamech Googlu mihnul jako model RMX3366. Výbava tohoto kousku naprosto odpovídá právě Realme GT Master Explorer Edition, takže mají zcela jasno. Můžeme tak opět čekat Snapdragon SM8250 (aneb Snapdragon 870) a pravděpodobně 12 GB RAM. Novinkou by pak měl být Android 11 s nadstavbou RealmeUI 2.0. V Číně se telefon podává velmi dobře a Realme se nedávno pochlubili prodeji v hodnotě 100 milionů juanů za pouhou vteřinu. K tomu samozřejmě napomáhá parádně nastavená cena, protože telefon začíná v přepočtu na zhruba 430 dolarech.

Kromě Snapdragonu 870 a 12 GB RAM by měl telefon nabídnout i spoustu dalšího. Třeba 6.55-palcový AMOLED FullHD+ displej se 120 Hz obnovovací frekvencí, HDR10+ a 1100 nity maximálního jasu. Za zmínku stojí i nastavených 7 GB doplňkové virtuální operační paměti. Telefon má trojitý zadní fotoaparát, kde hraje prim 50 Mpx hlavní senzor, doplněný o 16 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro. A určitě se neztratí ani 32 Mpx selfie kamerka. Baterie s kapacitou 4500 mAh navíc také umí 65W rychlo-nabíjení. Tak snad se Realme pochlapí i s nastavenou cenou pro globální trhy.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.