Světová krize v oblasti polovodičů nám ještě stále řádí, ale už se pomalu začíná blýskat na lepší časy. Tedy minimálně výhledově, protože příští rok se snad už vyrovná s limitovanými výrobními kapacitami a velkou poptávkou. Třeba Qualcomm má hned pro první měsíce příštího roku velké plány a v prvním čtvrtletí se objeví celá řada nových telefonů postavených na čerstvém high-end Snapdragonu 898. Ale první vlaštovky by se teoreticky měly ukázat ještě do konce roku. Ať už se jedná o Xiaomi MI 12 a podle posledních zpráv i Lenovo Legion 3 Pro.

Lenovo to s herní řadou telefonů Legion rozjeli poměrně slušně a prodeje jsou na jejich poměry také velmi solidní. Jejich další špičkový model Lenovo Legion 3 Pro je sice ještě pár měsíců vzdálen od představení, ale generální manažer firmy se už rád pochlubil jeho výbavou. Podle jeho slov by měl opět telefon znamenat pořádný skok ve výkonu, k čemuž má výrazně pomoct právě nový čipset Snapdragon 898. Od něj se čeká hlavně výrazný upgrade grafického výkonu, kde bude konkurence v nadcházející generaci velmi silná. Minimálně se odhaduje zhruba 20 % nárůst výkonu.

Kromě toho má telefon být také jedním z prvních s LPDDR5X RAM a samozřejmě také aktivním chlazením. O konkrétním datu představení se sice nemluvilo, ale mělo by se vše teoreticky stihnout opravdu ještě do konce roku. Lenovo se s Legion 3 Pro bude snažit být vůbec prvním telefonem na této platformě a předběhnout veškerou konkurenci. Název Legion 3 Pro ale bude možná jen exkluzivně pro čínský trh. Do světa se tak dostane jako Lenovo Legion Duel 3.