Na jaře letošního roku poslala společnost Xiaomi na trh řadu telefonů Redmi Note 10. Telefony mají dobrý poměr cena/výkon a proto není divu, že se stejně dobře prodávají. Ovšem trh s telefony nyní negativně ovlivňuje i jiný aspekt, který udělal čáru přes rozpočet mnohým výrobcům chytrých telefonů. A vlastně nejen jim. Nedostatek čipů je globální problém a podle analytiků potrvá až do roku 2023.

Výrobci elektroniky musí s tímto nedostatkem bojovat a každý z nich se k problému postavil po svém. Xiaomi se, jak se zdá, snaží nedostatek procesorů řešit zastavením výroby telefonu Redmi Note 10. Tedy zatím jen v továrnách v Indonésii. Výrobce přiznává, že není schopen zajistit dostatečný počet procesoru Snapdragon 678, který tento telefon pohání. Je proto pravděpodobné, že podobný osud čeká i další světové trhy. I ty totiž aktuálně hlásí, že telefon Redmi Note 10 je vyprodán.

Podle zprávy indonéské pobočky CNBC Xiaomi vybízí fanoušky, aby si místo modelu Redmi Note 10 pořídili jiný telefon z této řady. Nabízí jim například telefony Redmi Note 10 Pro, Note 10S a nebo Note 10 5G. Zároveň k fanouškům míří i poděkování za respektování tohoto problému. Podobná situace je ale i v Indii, kde Xiaomi už několikrát zvýšilo cenu Redmi Note 10. Na indickém trhu se už také přestaly prodávat některé paměťové verze Redmi Note 10 Pro a Note 10 Pro Max. Evropského trhu se tento problém zatím netýká, ale je dost možná jen otázkou času, kdy budou prodeje těchto telefonů omezeny i zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.