Indická pobočka Redmi dnes na svém twitterovém účtu oznámila, že na 3. září/septembra připravuje prezentační akci, na které představí novinkový produkt. Tím je telefon Redmi 10 Prime. Telefon je nástupcem loňského modelu Redmi 9 Prime a zdá se, že ve své podstatě půjde o přejmenovaný model Redmi 10. Ten debutoval na globálních trzích na začátku tohoto měsíce.

Vzhledem k tomu tipaři odhadují, že Redmi 10 Prime bude mít podobné specifikace a také cenu jako Redmi 10. Cena se na malajsijském trhu podle paměťových verzí pohybuje kolem 153 dolarů, případně 177 dolarů. A jaké parametry tedy tipaři u chystaného modelu Prime očekávají?

Nový telefon pravděpodobně dostane 6,5 palcový LCD displej s „dírou“ pro přední kameru v jeho střední horní části. Rozlišení obrazovky je FullHD+ a tipaři odhadují i 90 Hz obnovovací frekvenci. Přední kamera může mít rozlišení 8 MPix a zadní fotoaparát má zřejmě 50 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix senzory. Jestliže telefon Redmi 10 pohání procesor Helio G88 s podporou 4G, počítejme s ním i u chystaného modelu. V rámci pamětí tipaři čekají 4/6 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. Počítat můžeme i s 5000 mAh baterií s 18 W kabelovým nabíjením a 9 W reverzním nabíjením. Výše uvedené parametry snad potvrdí i prezentace telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.