Po společnosti Apple a její nabíjecí technologii MagSafe, uvedla také značka Realme svou magnetickou nabíječku MagDart. Ovšem na magnetickém nabíjení pracovala i společnost Oppo a nyní nastal ten správný čas na její oficiální představení. Technologie má název MagVOOC a zjednodušeně by se dalo říct, že je založena na stejném principu jako dvě předchozí technologie. Pojďme se ale na novou nabíjecí technologii podívat podrobněji.

Společnost Oppo představila technologii MagVOOC na čínském veletrhu Smart Industry Expo 2021. Svou premiéru zde odehrály hned tři produkty, a to magnetická power banka MagVOOC, tenká magnetická nabíječka a vertikální magnetická nabíječka pro bezdrátové nabíjení. K tomu výrobce uvedl i prototyp TWS bezdrátového nabíjecího systému.

První z uvedených nabíječek má výkon 20 W, Výkon sice není příliš vysoký, ale nabíječka jako taková je malá, tenká a díky tomu i snadno přenosná. Podporuje také Qi nabíjení s výkonem až 10 W. Vertikální magnetická nabíječka je designovaná jako jakýsi stojánek na telefon a má výkon 40 W. Nabíjet s ní lze telefony, které takový výkon podporují. Například model Oppo Ace 2 s 4000 mAh baterií nabije na 100 % za 56 minut. Tato nabíječka podporuje i standard Qi s výkonem 15 W.

Power banka MagVOOC má kapacitu 4500 mAh a telefony dobíjí s výkonem 20 W. I toto zařízení podporuje standard Qi, proto dokáže nabít i chytré hodinky nebo sluchátka. Zařízení lze přes banku nabíjet i pomocí kabelu a portu USB-C. Nabití power banky přes kabel trvá zhruba 2 hodiny. Posledním uvedeným produktem je prototyp bezdrátového nabíjecího systému Oppo Air Charging. Systém dokáže na malou vzdálenost pod různými úhly nabíjet telefony při výkonu 7,5 W. Zajímavé je i to, že při nabíjení není problém telefon normálně používat. Co ale zatím neznáme jsou ceny jednotlivých produktů a také to, kdy se dostanou na trh a které telefony je budou podporovat.