O společnosti HMD Global a telefonech Nokia, za jejichž výrobou stojí, se nezmiňujeme už tak často jako kdysi. To ale neznamená, že telefony Nokia zmizely z trhu. Zrovna v těchto dnech se na své uvedení naopak chystá další model, a konkrétně jde o telefon Nokia G50 5G. A jak už to v poslední době bývá, nepůjde o prémiový stroj, a to přesto, že podporuje 5G sítě. K tomu jedním dechem výrobce dodává, že půjde o jejich nejlevnější telefon s podporou 5G.

Tipaři se o chystaném telefonu Nokia G50 5G zatím zmiňovali jen velmi okrajově, ale dnes si to můžeme vynahradit, protože na instagramovém účtu Nokia Mobile France se neopatřením objevilo krátké video, které odhalilo jak design telefonu, tak jeho hlavní parametry. Video Nokia vzápětí stáhla, ale tipaři z NokiaPowerUser informace z něj zachránili a nasdíleli na svých stránkách. Pojďme se proto podívat, co bychom od nového telefonu mohli čekat.

Začněme designem, který není nijak objevný a mnohé z telefonů Nokia jsou podobně koncipovány. Máme tu displej s širokou bradou a větším kapkovitým výřezem pro přední kameru a také větší kruhový modul hlavního fotoaparátu. Ten je trojitý s primárním 48 MPix snímačem. V modulu najdeme i LED blesk. Telefon slibuje dlouhou výdrž baterie, která by měla údajně mít kapacitu 5000 mAh. Nu a podle další informace půjde Nokia G50 na trh v barvách Blue, Sand a Forest Black.

K dalším parametrům patří 6,38 palcový LCD displej a procesor Snapdragon 480 s podporou 5G. V rámci pamětí se dočkáme konfigurace 4 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 11. Tipaři také odhadují, že britská cena verze s 4/64 GB by se mohla točit zhruba kolem 207 liber. Termín představení ale dosud není známý.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.