Tak se nám pomalu začíná vybarvovat další velmi zajímavá akce na září, protože Xiaomi si pro nás evidentně chystají novou představovačku. Dnes to firma oficiálně oznámila na Twitteru a je tak jasné, že se 15. září dočkáme něčeho velmi zajímavého. Bohužel jde stále jen o teaser, takže přesně netušíme, co to vlastně pro nás Xiaomi konkrétně mají. Ale spousta věcí se dá dovodit a experti na zákulisní šeptandu tak mají poměrně jasno. Podle nich bychom se na této akci údajně měli dočkat představení globální verze tabletu Mi Pad 5 a také nové řady telefonů Mi 11T.

Co se týče tabletů Mi Pad 5, tak jde vskutku o velmi pravděpodobný odhad. Už při nedávném srpnovém prvním představení šly velmi dobře informované hlasy, že by se nové tablety měly dostat do Evropy někdy v průběhu září. Termín tak odpovídá a můžeme se tak na Mi Pad 5 pomalu začít těšit. A samozřejmě také doufat, že firma plánuje přinést na globální trhy oba dosud představené modely. Případně, že alespoň částečně zachovají velmi solidní cenové zařazení těchto tabletů, které se na čínském trhu prodávají za velmi zajímavé ceny.

S příchodem telefonů Mi 11T bych byl ale o fous opatrnější. Předchozí spekulace sice také hovořily o pravděpodobném zářijovém termínu, ale nešlo o zcela podložené informace. Navíc se vynořily i další zprávy o druhé možné zářijové představovačce Xiaomi, plánované na 23. září. Takže na tu první bych pro jistotu počítal opravdu jen s tablety řady Mi Pad 5, aby snad nedošlo k nějakému tomu zbytečnému zklamání. Ostatně nikde není psáno, že Mi 11T bude rovnou posláno na trh v globální variantě, takže je klidně možná i další čekací lhůta.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.