Vývoj vlastních ISP čipů není ničím novým. Vzpomeňme například na první skládací telefon společnosti Xiaomi, Mi Mix Fold. Ten spatřil světlo světa letos na jaře a jeho součástí byl i speciální ISP čip Surge C1. Jde o samostatný čip, který má za úkol zpracovat signál fotoaparátu nezávisle na použitém procesoru. Tím došlo k vylepšení autofokusu, automatické expozice a přesnému vyvážení bílé. Víme ale také i to, že na podobném vlastním ISP čipu pracují i společnosti Oppo a Vivo.

A právě u ISP čipu společnosti Vivo se dnes na chvíli zastavíme. Už zhruba před měsícem společnost oznámila, že pracuje na vlastním ISP čipu s označením „Yueying“. Zatím ale nebylo jasné, který telefon jej do své výbavy dostane jako první. A tím pádem ani nebylo zřejmé, kdy Vivo tento čip představí. Nyní se ale na čínské síti objevila informace, že uvedení tohoto čipu je doslova za dveřmi a jeho prezentace zřejmě proběhne už v září/septembri. A vzhledem k tomu, že se v posledních dnech také poměrně dost mluví o chystaných telefonech řady Vivo X70, je pravděpodobné, že jeden z nich tento ISP čip dostane.

Kromě tohoto čipu se ale společnost Vivo chystá do budoucna poměrně výrazně zaměřit na vývoj a výrobu dalších vlastních čipů. S touto myšlenkou koketuje už od roku 2018 a o rok později dokonce sestavili velký vývojářský tým, do kterého stále přibírají nové vývojáře. Na svém kontě už mají i dvě ochranné známky, které jsou určeny pro centrální procesorové jednotky, modemy, počítačové čipy, tištěné obvody a počítačová úložiště. Důvodem, proč se společnost takto rozmáchla v rámci vývoje vlastních čipů, jsou americké sankce vůči společnosti Huawei. A právě proto se etablovaní čínští výrobci telefonů snaží být i v tomto směru soběstační.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.