Nositelnosti, mezi které patří i chytré hodinky a fitness náramky, si v dobách pandemie koronaviru vedou na trhu velmi dobře. V prodeji je jich nepřeberné množství, ale za lídra v segmentu chytrých náramků můžeme směle považovat značku Fitbit. Nejpopulárnějšími náramky jsou už několik let modely Fitbit Charge a po loňském Charge 4 se letos dočkáme jeho páté generace, Fitbit Charge 5.

O chystaném náramku Fitbit Charge 5 se už začíná pomalu mluvit. Tipaři postupně vypouštějí informace o jeho designu, hlavních parametrech a dokonce i ceně. Vše se dnes pokusíme shrnout a začneme rovnou designem. Ten si vzal na starosti starý známý Evan Blass a na několika renderech ukazuje, že vzhled bude letos jednoznačně jiný než loni. Výrobce prý vsadil na oblé tvary, proto bude letos zaoblený jak displej, tak i řemínek náramku. Další velkou změnu najdeme u displeje, který letos nebude monochromatický, jak bylo zvykem, ale barevný.

Mezi parametry najdeme optický snímač tepové frekvence a senzor pro monitoring okysličení krve. O ostatních funkcích a také ceně se na Twitteru zmiňuje další z tipařů. Očekává, že ve výbavě nebude stejně jako loni chybět GPS, EDA pro měření úrovně stresu a novinkou bude i EKG senzor. A ani letos nás výrobce neochudí o placenou službu Fitbit Premium. Celkově se dá říci, že náramek bude mít jak vylepšený design, tak i funkce a parametry. A jak na tom bude s cenou? Ta je údajně nastavena na 179 dolarů a představení náramku se prý odehraje 23. října/októbra.