Fotoaparáty vlajkových lodí od Samsungu byly vždy na skvělé úrovni a poslední generace samozřejmě není výjimkou. Sice to nestačí na absolutní vítězství v hodnocení třeba DxOMarku, ale jde o výborné fotoaparáty po všech stránkách. Tím nejlepším pak je samozřejmě Galaxy S21 Ultra a fandové už se tak pomalu začínají těšit na příští generaci. Ta by ostatně měla dorazit v řádu několika měsíců, takže už je pomalu čas se vrhnout do divokých spekulací. Ale podle všeho nás s Galaxy S22 Ultra čeká i jedno nemilé překvapení, které se až tak nečekalo.

Několik aktuálních zákulisních informací totiž nezávisle na sobě hovoří o tom, že by Galaxy S22 Ultra v podstatě mělo nechat foto vybavení z minula skoro netknuté. Údajně se tak neplánuje žádný zásadní upgrade a vše by mělo zůstat identické s výbavou Galaxy S21 Ultra. Pokud se vše potvrdí, tak bychom opět dostali 108 Mpx hlavní senzor, který doplní 10 Mpx periskopický telefoto, 12 Mpx ultra-wide a 10 Mpx selfie kamerka. Spolupráce Samsungu s Olympusem by ale mohla i tak přinést vylepšení ohledně optimalizací a softwaru. Takže by teoreticky pokrok mohl nastat i se stejným hardwarem.

Základní verze Galaxy S22 a S22+ by ale podle všeho měly dostat fotografické vylepšení s 50 Mpx hlavním senzorem, 12 Mpx super-wide-angle a 12 Mpx telefoto senzory. Jde samozřejmě stále jen o spekulace, takže si na potvrzení budeme muset ještě chvíli počkat. Nové vlajkové Samsungy by měly jako obvykle být mezi prvními s novým Snapdragonem 898, ale větší očekávání budou tentokrát upřeny na verzi s Exynosem. Jeho nová generace má totiž konečně ukázat sílu nové spolupráce s AMD a jejich grafikami. Takže by teoreticky poprvé náš region měl mít výhodu právě s dostupností Exynosů. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.