Chystaný tablet od čínské komety Realme se chystá už nějaký ten pátek a upřímně už jsme ho čekali poměrně dávno. Naposledy ho firma zmínila během indického představení řady telefonů Realme GT a laptopu Realme Book, ale stále nemáme v ruce nic konkrétního. Alespoň jsou ale aktivní čínští „leaksteři“ a máme tak k dispozici z jejich strany většinu zásadních specifikací chystaného tabletu. Nejde samozřejmě o nic oficiálního, ale vzhledem k obvyklé skvělé informovanosti čínských zdrojů se dá všemu docela věřit. Takže co můžeme od vůbec prvního tabletu Realme Pad očekávat ?

Pro začátek nám firma už dopředu potvrdila 10.4-palcový AMOLED displej, ale zatím netušíme jeho rozlišení. Rozměrově vypadá vše velmi subtilně s 246 x 156 x 6.8 mm a určitě pod půl kila váhy. Baterie s kapacitou 7100 mAh je na tablet těchto rozměrů také poměrně nadprůměrná a potěší například i čtveřice reproduktorů. Tablet by měl dostat do vínku 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti (i když možné jsou i další varianty), ale stále čekáme na první zvěsti o použitém procesoru. Fotoaparáty by měly být poměrně unifikované, 8 Mpx jako hlavní vzadu a 8 Mpx selfie snímač vpředu.

Protože stále netušíme použitý procesor, tak se nedá ani odhadnout případná podpora 5G sítí, ale s největší pravděpodobností se jí nedočkáme. Čeká se tak jen klasická Wi-Fi a Wi-Fi + LTE varianta tabletu. Obdobně je na tom podpora stylusu, kde ji všichni čekají, ale v ruce stále nemáme nic konkrétního. Z firemních oznámení je také zřejmé, že budou minimálně dvě barevné varianty tabletu – šedá a zlatá. Pokud vše půjde hladce, tak by nám snad Realme měli naservírovat Realme Pad už v průběhu září. Ale vzhledem k dlouhým průtahům jsme stejně lehce skeptičtí.