Chytré náramky Mi Band od Xiaomi jsou (nejen) na české trhu extrémně populární. A i celosvětově se prodávají jako housky na krámě. Není se čemu divit, protože za velmi nízkou cenu nabídnout solidní parametry a výbavu se vším všudy. Globální verze ale už dlouhé roky trpí nešťastnou absencí NFC čipu. Ten je vždy vyhrazen pouze pro čínskou variantu. Čínské využití NFC je sice mnohem pokročilejší než ve většině jiných zemí, ale mobilní platby bychom v náramku měli velice rádi i my. A možná už se konečně po letech začne blýskat na lepší časy s Mi Band 6 NFC.

Na webu se dnes totiž ukázala italská certifikace pro Xiaomi Mi Band 6 NFC variantu, což by mohlo konečně znamenat pořádný průlom do Evropy. Xiaomi sice už s Mi Band 4 poslali třeba na ruský trh verzi s NFC, ale ta byla stále právě v oblasti mobilních plateb poměrně ořezaná. Žádná přímá podpora Google Pay a majitel se musel spokojit jen s platbou pomocí Mastercard. Nová generace by se údajně měla pochlubit mnohem širší podporou plateb, i když plné zapojení Google Pay je stále ještě ve hvězdách. I tak jde ale doufejme o dlouho očekávaný krok vpřed v této oblasti.

Otázkou ale samozřejmě zůstává, jak se vše promítne v ceně chytrého náramku. Dá se očekávat mírný cenový nárůst, ale nemělo by se jednat o nic drastického. Klasický Mi Band 6 se prodává v průměru za nějakých 44 dolarů a analytici očekávají zvýšení maximálně o dalších deset dolarů. A jak jste na tom Vy ? Pořídili byste si chytrý náramek s podporou mobilních plateb ? Nebo se jedná jen o zbytečný luxus ? Já osobně bych nad ním určitě velmi přemýšlel.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.