Elektrokola jsou na vrcholu popularity už nějaký ten pátek, protože nabízí i svátečnímu cyklistovi doposud netušené možnosti. V kritickém momentu totiž není problém zapnout si asistenci motoru a z táhlého náročného stoupání do kopce se najednou stane příjemná vyjížďka. Překvapivě je ale většina dostupnějších modelů designovaná spíše na subtilnější jedince, což je vzhledem k růstu populace do šířky skoro až s podivem. Najdou se ale i čestné výjimky a jednu takovou pro vás máme i dnes. Je jí model Samebike SH26-IT z nabídky e-shopu Cafago, samozřejmě s extra slevou a kupónem navíc.

Samebike SH26-IT totiž nadchne i nás objemnější, protože zvládne zátěž až plných 150 kg živé váhy. Výkonný 350W motor pak poskytne rychlost až 30 km/h a vyjede až 25° stoupání. Konstrukce kole je z uhlíkové ocele a přední vidlice navíc disponuje i tlumiči. Kola jsou 26″ a k dispozici je i 7-stupňová převodovka nebo dvojitý systém brzd. Baterie je 36V 8AH a měla by poskytnout až 70 km dojezdu v asistovaném režimu. Nevýhodou je pak ale nemožnost její demontáže, takže kolo musíte nabíjet jako celek. Kromě toho ale dostanete také nastavitelné sedlo, přední světla nebo pokročilý kontrolní panel.

Jde tak o velmi zajímavý model elektrokola, který se zavděčí i prostorově výraznějším jedincům. Navíc je k dostání z německého skladu obchodu, takže odpadnout veškeré celní a dopravní komplikace. Díky slevovému kupónu CCITB je kolo momentálně k mání jen za 669.99 euro. Sleva platí až do konce srpna, takže máte na rozhodnutí ještě pár dnů. A rozhodně je nad čím dumat.