Čínští OPPO patří už dlouhá léta mezi absolutní špičku mobilního světa a v poslední době dokonce konečně výrazně expandují i na západní trhy. Jejich telefony se velmi často mohou pochlubit moderními a pokročilými technologiemi, protože firma investuje obří sumy do vývoje a výzkumu. Rádi se výsledky také samozřejmě pochlubí, k čemuž sloužila například dnešní akce Future Imaging Technology Launch Event. A jak už napovídá její název, tak na ní firma představila své nové technologie určené pro pokrok v oblasti mobilních fotoaparátů jejich telefonů.

OPPO RGBW CMOS senzor

Pro začátek nám firma naservírovala chystanou vlastní verzi CMOS senzoru, která by měla vylepšit kvalitu snímku. Podobně jako Huawei s RYYB senzorem se OPPO pustili do ladění použitých barev pixelů a přidali ke klasickému RGB doplňkový bílý sub-pixel. Výsledný RGBW senzor by tak měl docílit zachycení až 60 % více světla, masivní redukci šumu a spoustu dalších vymožeností. Nová technologie izolace pixelů DTI (Deep Trench Isolation) by také měla potlačit negativní moiré efekt a dále přispět ke zlepšení kvality. K té pak má vést i vlastní Quadra Pixel Binning algoritmus. Komerční nasazení novinky se čeká ještě v posledním čtvrtletí letošního roku.

OPPO 5-osá OIS stabilizace

Pokroku by se také měla dočkat i stabilizace. Ta by měla mít nově dva pohyblivé komponenty (na čočce a senzoru samotném), takže bude pracovat hned na pěti osách zároveň. To by spolu s pokročilými algoritmy mělo vést k až 65 % vylepšení stabilizace mobilních fotoaparátů v telefonech značky. Což se samozřejmě pozitivně projeví zejména v náročných nočních snímcích, nebo snímcích s extra rychlým pohybem.

OPPO 85-200 mm kontinuální optický zoom

Současné technologie zoomu mobilních fotoaparátů obvykle využívá hned několik senzorů najednou, které mezi sebou přepínají. Může se tak skokově změnit pole záběru, barvy nebo vyvážení bílé. OPPO hodlají představit nový kontinuální 85-200 mm systém zoomu, který by měl všechny tyto problémy odbourat. Poprvé využitá G+P technologie (sklo+plast) čočky a nový TMR senzor by měly nabídnout parádně širokou ohniskovou vzdálenost a spoustu dalších benefitů. Jen se bohužel zatím neví, kdy bude tato technologie komerčně dostupná.

OPPO fotoaparát integrovaný pod displejem

A samozřejmě nemohl chybět ani zlatý grál v podobě nové generace technologie integrace fotoaparátu přímo pod panel displej. OPPO tuto technologii ukázali již před pár týdny a dnes tak jen doplnili některé detaily. Ty se týkají hlavně nového AI algoritmu vyvinutého ve spolupráci s American Research Institute, který by měl být nejpokročilejším na trhu. Podle slov tvůrců tak v podstatě definitivně padnou rozdíly mezi klasickými selfie kamerkami a těmi integrovanými pod displej. Tak snad už brzy uvidíme v praxi.