O novém notebooku Realme se mluví již delší dobu. Čekalo se, co Realme přinese, protože je známá spíše jako značka chytrých telefonů. Včera však společnost odhalila svůj první notebook, a to Realme Book. Jedná se o špičkový notebook, který má navíc ultratenký design.

Než se však seznámíme s klíčovými vlastnostmi modelu Realme Book, měli bychom si povědět něco o nové strategii společnosti Realme „1+5+T“. Hlavní náplní značky jsou samozřejmě mobilní telefony. Společnost se však bude vážně zabývat i dalšími 5 segmenty, jako jsou počítače, televizory, tablety, hodinky a TWS sluchátka, aby vytvořila ekosystém TechLife se všemi propojenými věcmi. A nyní se dozvídáme, že druhým nejdůležitějším směrem pro společnost jsou notebooky.

Realme Book

REALME BOOK – DESIGN A OBRAZOVKA

No, a protože Realme začalo věnovat více pozornosti notebookům, Realme Book přitahuje velkou pozornost jako první produkt v této řadě. Jak společnost ukázala, její notebook je nejtenčí na trhu při srovnání s ostatními produkty za stejnou cenu. Má pouhých 14,9 mm a váží 1,38 kg. Můžete si vybrat ze dvou barev – ostrovní šedé a přílivově modré. Realme Book má celokovové tělo z hliníkové slitiny s využitím technologie CNC diamantového řezání a přesné technologie pískování. Má tříúrovňovou podsvícenou klávesnici se zdvihem kláves pouhých 1,3 mm a velký touchpad. Ten má ve srovnání s běžnými notebooky o 44 % lepší ovládací plochu. Tlačítko napájení v sobě navíc integruje čtečku otisků prstů.

Realme Book

Realme Book je také vybaven 14-palcovým 2K displejem s poměrem stran 3:2. Mezi další parametry displeje patří dobrý jas 400 nitů, 100% sRGB barevný gamut, krycí sklo Corning Gorilla Glass a 90% poměr obrazovky k tělu.

Realme Book

VÝKON

Pod kapotou najdeme nejnovější procesor Intel Core 11. generace. Využívá 10nm proces, který zvyšuje vícejádrový výkon o 45 %. Čip také integruje grafiku Intel Iris Xe, která má o 50 % vyšší výkon než předchozí generace. Prošel stovkami přísných certifikačních testů na nové platformě Intel EVO. Realme Book podporuje technologii 65W rychlého nabíjení. Nabití na 50 % tak trvá pouhých 30 minut. Také poskytuje dlouhou výdrž baterie – 11 hodin na jedno nabití. Notebook využívá systém chlazení Dual Storm.

Realme Book

Na konferenci Realme také představil novou funkci PC Connect, která realizuje bezproblémové propojení systémů Windows a Android. Na počítači můžete přímo ovládat svůj mobilní telefon a přistupovat k mobilním aplikacím; soubory a obrázky podporují obousměrný přenos. Podporuje také synchronizaci zpráv a sdílení textu mezi obrazovkami.

V zařízení Realme Book je předinstalován systém Windows 10 a v budoucnu jej lze bezplatně aktualizovat na Windows 11.

Tento notebook podporuje technologii Wi-Fi 6, která je 2,7krát rychlejší než předchozí generace. Používá novou generaci portů Thunderbolt 4. A zmínit bychom měli také přítomnost duálních reproduktorů Harman.

REALME BOOK CENA A DOSTUPNOST

Cena verze Realme Book i5+8GB+512SSD je 4299 juanů (663 USD) a cena verze i5+16GB+512SSD je 4699 juanů (725 USD). Předprodej již byl zahájen a do prodeje se dostane 25. srpna. Jak to bude s celosvětovou dostupností, je ale zatím ve hvězdách.