Podle posledních zpráv je ve vývoji velké množství vlajkových lodí, které budou používat SoC Snapdragon 898. Jak to tak vypadá, první model využívající tento vlajkový procesor přijde v polovině prosince. Všechny spekulace zatím ukazují na dvě zařízení, která by mohla tento čip uvést na trh. Objevují se zprávy o Xiaomi Mi 12 a také o chystaných vlajkových lodích Samsungu řady Galaxy S. Nyní jsme se dočkali nové sady renderů modelu Samsung Galaxy S22 Ultra.

Rendery ukazují, že celkový vzhled zadní strany Samsungu Galaxy S22 Ultra stále navazuje na design řady S21. Oblast fotoaparátu přebírá speciální design. Jeho celkový tvar však dává vzpomenout na model Xiaomi 11 Ultra, který se na trh dostal v březnu letošního roku. Podobný je i design modulu zadního fotoaparátu. Modul zabírá celou zadní horní část zařízení, zarovnává fotoaparát na levé straně a pravou stranu ponechává prázdnou. U modelu Xiaomi Mi 11 Ultra tato pravá strana obsahuje zadní displej.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 – displeje

Kromě toho se zdá, že displej zařízení Samsung Galaxy S22 Ultra přidal zakřivený design. Jedná se však pouze o mírně zakřivené řešení, které dokáže účinně zabránit nefunkčnosti zakřiveného displeje.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Z předchozích zpráv vyplývá, že řada Galaxy S22 bude navazovat na tři velikostní modely předchozí generace. Standardní verze bude používat displej s úhlopříčkou 6,06 palce, Galaxy S22+ bude vybaven displejem s úhlopříčkou 6,55 palce, zatímco vlajková loď Samsung Galaxy S22 Ultra bude používat displej s úhlopříčkou 6,81 palce. Všechny panely se dočkají vysoké obnovovací frekvence 120 Hz.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Dále se objevují zprávy, že Samsung více vsadí na plast. Pouze model Samsung Galaxy S22 Ultra by se měl dočkat zadního skleněného krytu a ostatní modely Galaxy (S22/S22+) na zádech přinesou plastový zadní kryt.

Řada Galaxy S22 – fotoaparáty

Samsung Galaxy S22 Ultra

V oddělení fotoaparátů zatím tušíme, že u Galaxy S22/S22+ najdeme 50MP hlavní fotoaparát 1/1.55, 12MP ultraširokoúhlý a 12MP snímač s 3x optickým zoomem. Samsung Galaxy S22 Ultra ale přinese vylepšení – 108MP hlavní fotoaparát, 12MP ultraširokoúhlý a 12MP snímač s 10× optickým variabilním zoomem.

Na vyladění tohoto výkonného řešení fotoaparátu společnost Samsung zároveň spolupracuje se společností Olympus. Díky společnosti Olympus by měl být výkon telefonu Galaxy S22 Ultra ohromující. Mnozí fanoušci telefonů Samsung tak očekávají, že až se tento přístroj objeví na trhu, bez problémů obsadí první místo v žebříčku DxOMark.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.