Podle dřívějších zpráv uspořádá společnost Apple v září svou pravidelnou podzimní konferenci k uvedení nových produktů. Info od Daniela Ivese odhaluje zprávu investorů, z níž vyplývá, že společnost Apple uvede řadu iPhone 13 ve třetím zářijovém týdnu. Ze zprávy dále vyplývá, že špičkové modely Pro budou mít možnost až 1 TB úložného prostoru. Uvedení důležitých nových produktů společnosti Apple se obvykle koná v úterý. To znamená, že akce k uvedení iPhonu 13 se pravděpodobně uskuteční 14. září.

Řada smartphonů 13 od Applu bude mít stále čtyři modely, a to 13 mini, 13, 13 Pro a 13 Pro Max. Předchozí verze mini, která se neprodávala zrovna dobře, tak zůstane zachována. Za zmínku stojí, že se řada 13 se dočká menšího designu s výřezem. Je to poprvé po čtyřech letech, kdy Apple přistoupil k úpravě designu výřezu. Od uvedení designu výřezu u iPhonu X v roce 2017 používaly tento design všechny vlajkové modely iPhonu.

SPEKULACE O ŘADĚ iPHONE 13

iPhone 13

Kromě toho Apple zmenší boční rámečky, a to výrazně zvýší vizuální efekt displeje. Velikosti obrazovek však zůstanou stejné jako u řady iPhone 12. Nicméně řada iPhone 13 Pro má 120Hz LTPO OLED panel společnosti Samsung, který podporuje 120Hz adaptivní obnovovací frekvenci a přinese inteligentní obnovovací frekvenci. Inteligentní obnovovací frekvence zajistí, že se obnovovací frekvence obrazovky automaticky přepíná mezi 1-120 Hz v závislosti na používání obrazovky. Stane se tak poprvé, kdy u iPhone uvidíme obnovovací frekvenci obrazovky vyšší než 60 Hz. Inteligentní obnovovací frekvence v konečném důsledku přinese úspornější provoz nových iPhonů.

Objevily se zprávy, že tato vlajková řada přijde s podporou duálních schémat odemykání pomocí Face ID i Touch ID. Zdá se však, že tato řada bude používat pouze odemykání pomocí Face ID. Tedy stejně jako starší modely. Tato řada také výrazně vylepší vybavení fotoaparáty.

Apple pro tuto vlajkovou loď použije nový čip A15 Bionic. Tento čip bude využívat 5nm výrobní proces společnosti TSMC. Apple iPhone 13 také vylepší kapacitu baterie celé řady. iPhone 13 Pro Max bude používat baterii s kapacitou 4352 mAh, což je téměř o 700 mAh více než 3687 mAh u modelu 12 Pro Max. iPhone 13 bude používat baterii s kapacitou 3095 mAh, zatímco iPhone 13 mini má baterii s kapacitou 2406 mAh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.