Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro se na rozdíl od dříve uvedených telefonů této řady nebudou dodávat s nabíječkou v krabici. Včera hegemon vyhledávacího trhu oznámil smartphone Pixel 5a s 5G. Nedávno představené telefony se podobají modelu Pixel 4a 5G, který byl uveden na trh v loňském roce. Kromě barevné varianty mají Pixel 5a a Pixel 4a stejné displeje, software, možnosti portů, fotoaparáty a dokonce i procesory.

Pro ty, kteří by snad o tom ještě neslyšeli, Apple a Samsung již přestaly ke svým novým vlajkovým lodím dodávat nabíječky v balení. Google však nenásledoval kroky těchto dvou technologických gigantů a nabíječky pro nový Pixel 5a v krabici nabídl. Nyní se zdá, že se Google zařadil po bok Applu a Samsungu, pokud jde o zahrnutí nabíječky do balení.

Google Pixel 6, Pixel 6 Pro budou dodávány bez nabíječek

Technologický gigant z Mountain View potvrdil, že jeho nadcházející vlajkové smartphony řady Pixel 6 nebudou mít v krabici nabíječku. Společnost potvrdila serveru The Verge, že po modelu Pixel 5a přestanou dodávat telefony řady Pixel s nabíječkou v balení.

Google Pixel 6

Telefony řady Pixel 6 se dostanou na trh letos na podzim se špičkovým hardwarem a nejnovějším softwarem. Zařízení navíc půjdou do prodeje v zemích, kde Apple a Samsung již tento trend zavedli. Je celkem pochopitelné, že se Google rozhodl přestat dodávat telefony s nabíječkami, vzhledem k tomu, že většina spotřebitelů kupujících telefon v této cenové relaci má obvykle doma nabíječku USB-C.

VÝHODY NENABÍZENÍ NABÍJEČKY

Není žádným tajemstvím, že nedodáváním nabíječek v balení může Google snížit náklady, protože nemusí vyrábět nabíječky pro každý telefon. Kromě toho to společnosti umožňuje snížit náklady na distribuci, protože před odesláním Pixelu 6 může zmenšit velikost a hmotnost krabice. Zatím není jasné, zda z těchto úspor budou mít prospěch i spotřebitelé. Google navíc může minimalizovat množství elektronického odpadu. Kupující tak se tak dočkají jednoho výrobku méně, který se pak musí při případném upgradu svého zařízení zlikvidovat.

Společnost Apple přestala dodávat nabíječky v balení s řadou iPhone 12 a společnost Samsung ji následovala s řadou Galaxy S21. Jihokorejský technologický gigant nezahrnul nabíječku v balení ani do svých nedávno představených skládacích zařízení. Společnost HMD Global a řada dalších výrobců následovala kroky společností Apple a Samsung. Společnosti OnePlus a Xiaomi však své nejnovější telefony stále dodávají s nabíječkami. Otázkou je jak dlouho jim tento trend vydrží.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.