Na trhu s tablety s operačním systémem Android není v posledních letech příliš velká konkurence. Stále existují společnosti, které sázejí právě na tento segment, ale každá z nich přichází s nabídkou určité nadstavby nad Androidem, aby kompenzovala nedostatečné funkcionality operačního systémy od Google na tabletech. Po několikaleté pauze se Xiaomi rozhodlo konečně vrátit do segmentu tabletů. Existuje několik důvodů, které mohou tento návrat potvrzovat, a můžeme říci, že jedním z nich je pravděpodobně nedávná poptávka po domácích školních a domácích pracovních zařízeních ve světle pandemie COVID-19. Začátkem tohoto týdne společnost představila v Číně tablety Mi Pad 5 a Mi Pad 5 Pro. Nové tablety přicházejí se zajímavými funkcemi a přesvědčivým hardwarem. A podle zpráv z dodavatelského řetězce, společnost možná chystá globální debut této řady na září.

Podle uniklých informací se Mi Pad 5 dostane do Evropy již v příštím měsíci. Bohužel zatím není známo žádné konkrétní datum, ale to se může objevit v následujících týdnech. Xiaomi pravděpodobně připraví velkou reklamní kampaň, aby vybudovalo hype globálních zákazníků na tato konkrétní zařízení. Mi MIX 4 se může připojit, ale to pouze v případě, že se společnosti podaří zajistit dodávky. Ostatně zprávy naznačují, že společnost má kvůli krizi v polovodičovém průmyslu potíže se zásobami Snapdragon 888+.

Mi Pad 5

SPECIFIKACE MI PAD 5 A MI PAD 5 PRO

Vrátíme-li se k věci, Mi Pad 5 je základní variantou s velkým 11-palcovým LCD displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz, Dolby Vision a HDR10. Pod kapotou má tento tablet SoC Qualcomm Snapdragon 860 s 6 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB interního úložiště. Tablet je vybaven jediným fotoaparátem na zadní straně s rozlišením 13 MP. Na přední straně se nachází 8 MP fotoaparát pro videohovory a selfie. Zařízení má čtveřici reproduktorů, ale nemá audio jack. Energii čerpá z baterie o kapacitě 8 720 mAh s podporou 33W rychlonabíjení. Přístroj dále nabízí Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 a běží na něm MIUI 12.5 přímo s Androidem 11. Nabízí podporu stylusu a pouzdra s klávesnicí.

Mi Pad 5 Pro přináší výkonnější procesor Snapdragon 870 s podporou 5G. K dispozici je však také v modelu pouze s Wi-Fi. Zařízení využívá rychlejší paměť LPDDR5 RAM a u varianty 5G dosahuje až 8 GB. Na zadní straně jsou dva fotoaparáty – 13 MP fotoaparát u verze bez 5G a 50 MP u varianty 5G, stejně jako 5 MP dpeth senzor v obou variantách. Přední fotoaparát je 8 MP jednotka, která dobře poslouží pro selfie a videohovory.

Model Pro má menší baterii s kapacitou 8 600 mAh, ale disponuje schopnějším 67W rychlonabíjením. Nabízí konektivitu Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, Dolby Vision, Dolby Atmos, 8 reproduktorů a Android 11 s MIUI 12.5.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.