Minulý týden, kdy Lei Jun ze společnosti Xiaomi přednášel svůj výroční projev, jsme se dočkali řady novinek, o kterých se stále mluví. Tedy o prvním telefonu s fotoaparátem pod displejem MIX 4, novém tabletu Mi Pad 5, bionickém robotovi CyberDog, nových OLED televizorech a dalších produktech. Ale protože Xiaomi začalo svou cestu s MIUI, tato nadstavba nad Andoidem je stále v centru pozornosti. A právě na této akci Jin Fan, produktový ředitel společnosti Xiaomi a generální manažer MIUI Experience, oznámil vylepšenou verzi MIUI – MIUI 12.5 Enhanced Version. Ta v současné době zahájila první kolo aktualizací.

Dne 13. srpna společnost Xiaomi oficiálně spustila první kolo aktualizace vylepšené verze MIUI 12.5. Týká se postupně následujících modelů:

  • Xiaomi Mi 11 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Pro
  • Redmi K40 Pro
  • Xiaomi Mi 10S
  • Xiaomi Mi 11
  • Redmi K30S Ultra
  • Xiaomi Mi 10 / Ultra / Pro
  • Redmi K40
  • Redmi K30 Pro

Jak můžeme vidět, nejnovější systém společnosti dostanou pouze špičkové modely obou značek. A i když se tipuje, že v seznamu uvidíme i další modely, není to zatím potvrzené.

MIUI 12.5 Enhanced Version

Společnost Xiaomi v oznámení uvedla, že vzhledem k vícero faktorům, bude nějakou dobu trvat, než se aktualizace na všechny modely dokončí. Nyní ale víme, že proces začal 13. srpna a bude dokončen do 27. srpna.

CO JE NOVÉHO V MIUI 12.5 Enhanced Version?

Liquid storage: Jedná se o vysoce citlivé sledování míry fragmentace a zvýšení účinnosti defragmentace o 60 %. Laboratorní simulační test Xiaomi Mi 11 Pro ukazuje, že snížení rychlosti čtení a zápisu je po 36 měsících používání menší než 5 %. Výkon tohoto chytrého telefonu je také plynulý jako nikdy předtím.

Atomic memory: Tato funkce se zaměřuje na velmi jemnou správu paměti a rozděluje paměť aplikacím. Upřednostňuje také ukončení nedůležitých úloh a zpřesňuje a komprimuje využití paměti. Pokud navíc vezmeme jako příklad Xiaomi Mi 10 Extreme Edition, kapacita dostupné paměti se zvýšila o 64 %.

Focus computing: Zde máme 51 základních scénářů, které jsou plynule a plně akcelerovány. Upřednostňují se nejzásadnější procesy vnímané současnými uživateli podle předefinovaných scénářů a potlačují se nedůležité aplikace na pozadí. Testování více modelů v reálném prostředí také ukazuje průměrný 15% pokles využití procesoru a průměrnou 8% úsporu energie.

Itelligent balance: Tato funkce zajišťuje, aby špičkový hardware běžel správně a nepodstatné programy jej neblokovaly. Při testování této funkce u Xiaomi Mi 11 navíc průměrná spotřeba energie klesla o 10 %.