Apple představí iPhone 13 již za několik týdnů, čímž je jasné, že společnost dostatečně pokročila ve vývoji této vlajkové lodi. Z dosavadních zpráv vyplývá, že řada iPhone 13 bude oficiálně představena příští měsíc. Čip v těchto smartphonech bude využívat výrobní proces 5nm+. Tyto čipy bude samozřejmě vyrábět výhradně společnost TSMC, jak je obvyklé. Zdroje z TSMC tvrdí, že řada iPhone 13 bude používat čipy vyráběné 5nm+ procesem. Takto vyráběný procesor bude mít vyšší výkon a nižší energetickou účinnost. A tento chipset se bude jmenovat A15 bionic.

Kromě toho, aby se zlepšila výdrž baterie iPhonu 13, provedla společnost Apple také řadu dalších vylepšení. Kromě optimalizace softwaru se dočkáme také změn v hardwaru. Tato řada bude podporovat 5G sítě ve více zemích. Kromě uvidíme některé interní designové změny a zvýšenou kapacitu baterie.

Modely řady iPhone 13

iPhone 13

Z dosavadních zpráv vyplývá, že řada iPhone 13 bude mít čtyři modely. Telefony iPhone roku 2021 tak budou mít model mini, iPhone 13, model Pro a model Pro Max. Samozřejmě, že mini model bude nejnižší model a Pro Max bude ten nejvyšší.

Řada 13 Pro také přijde vybavena LTPO OLED panelem od společnosti Samsung, bude podporovat 120Hz adaptivní a inteligentní obnovovací frekvenci. Inteligentní obnovovací frekvence zajistí, že se obnovovací frekvence obrazovky bude moci automaticky přepínat mezi 1-120 Hz v závislosti na využívání. Bude to také poprvé, kdy bude mít iPhone obnovovací frekvenci displeje vyšší než 60 Hz. Inteligentní obnovovací frekvence v konečném důsledku přinese úspornější provoz nových iPhonů. Objevily se zprávy, že tato nová řada bude podporovat duální schémata odemykání Face ID i Touch ID, ale spíše bychom si tipli, že se dočkáme pouze Face ID jako starší modely. Každopádně bychom se měli dočkat zásadního upgradu v oblasti fotoaparátů.

Pokud jde o cenu, která všechny nejvíce zajímá, nejnovější zprávy ukazují, že řada 13 bude cenově odpovídat řadě iPhone 12. Co se týče vzhledu, bude tato řada v podstatě konzistentní s předchozí generací. Displej však bude mít menší výřez. To přinese vyšší poměr obrazovky k tělu a přední vizuální efekt bude ještě lepší. Design zadního fotoaparátu iPhonu 13 mini a iPhonu 13 se změní na diagonální uspořádání. Řada Pro však zůstane stejná.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.