Od prvního představení skládacích smartphonů uběhl už nějaký pátek. Někteří výrobci však skládací smartphone teprve představí. Jedním z takových výrobců je i společnost Google. V letošním roce jsme byli svědky uvedení mnoha skládacích smartphonů. Nejnovějším z nich je Samsung Galaxy Z Fold 3 a Samsung Galaxy Z Flip 3. Nyní nové informace odhalují existenci skládacího smartphonu od společnosti Google – Google Pixel Fold.

Google nedávno představuk verzi Android 12 Beta 4. Ve zdrojovém kódu Android 12 Beta 4 aplikace Google Camera našli vývojáři čtyři zařízení s kódovými názvy Oriole, Raven, Passport a Slider. Mezi nimi Oriole a Raven jsou nové telefony Google řady Pixel 6, jejichž uvedení na trh se dočkáme letos na podzim. Tyto smartphony odpovídají modelům Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro.

Objevují se však zprávy, že „Passport“ je připravovaný skládací smartphone společnosti Google. Podle spekulací toto zařízení dostane jméno Google Pixel Fold. Dále se objevují zprávy, že tento skládací smartphone od Googlu by mohl přijít také letos na podzim.

Google Pixel Fold

Podle dostupných informací pod kapotou Google Pixel Fold a řadě Google Pixel 6 najdeme vlastní chipset Google Tensor. A Google Pixel Fold bude používat stejnou konfiguraci fotoaparátů jako Google Pixel 6. To naznačuje, že Google Pixel Fold bude mít výborné kamery. To by nebylo úplně překvapivé, protože Google patří k těm nejlepším v optimalizaci fotoaparátů smartphonů.

ŘADA GOOGLE PIXEL 6 PŘIJDE NA TRH LETOS NA PODZIM

Google Pixel 6 bude vybaven 6,4-palcovým FHD+ displejem s obnovovací frekvencí 90 Hz. Pixel 6 Pro však dostane 6,7-palcový panel QHD+ s obnovovací frekvencí 120 Hz. Oba telefony mají tři zadní fotoaparáty, ale Pixel 6 Pro má teleobjektiv se čtyřnásobným zoomem. Z dosavadních informací vyplývá, že čip Tensor by měl být čipem zaměřeným na AI. To znamená, že může přímo v telefonu zpracovávat modely AI a ML. Díky tomu budou mít uživatelé k dispozici i lepší fotoaparát, rozpoznávání hlasu a další funkce. Důraz byl kladen na hlasového asistenta, překlad, titulky a možnosti diktování.

Co se týče softwaru, Pixel 6 a Pixel 6 Pro získají nejlepší zážitek pod podporou dynamického vzhledu Material You systému Android 12. Kromě toho mají Pixel 6 a Pixel 6 Pro nejvíce zabudovaných hardwarových bezpečnostních vrstev, které jsou z hlediska bezpečnostní ochrany velmi výkonné. A aktuálně jsou již i aktivní oficiální webové stránky produktu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.