Společnost Xiaomi se prosadila v segmentu herních smartphonů se svou značkou Black Shark. Začátkem letošního roku společnost představila řadu Black Shark 4 s procesorem Snapdragon 888, 144Hz displejem a 120W rychlonabíjením. Uplynulo jen pár měsíců a zprávy naznačují, že společnost již pracuje na nástupci své současné vlajkové lodi. Podle dostupných informací velmi brzy uvede na trh model Black Shark 5 s nejnovějším SoC Qualcomm Snapdragon 888+. Tento čip lze nalézt v řadě Honor Magic 3, iQOO 8 a Xiaomi Mi MIX 4. Nová herní vlajková loď přinese i další atraktivní specifikace.

Black Shark 5 očekávané specifikace

Před uvedením nové herní vlajkové lodi zjistil leaker Digital Chat Station několik zajímavostí, o které se s námi podělil. Podle všeho bude mít Black Shark 5 modelové číslo KTUS-A0. Pod kapotou bude mít SoC Qualcomm Snapdragon 888+. Oproti běžnému SD888 zvýšuje varianta Plus základní takt jader na 2,995 GHz. Oproti svému předchůdci také má o 20 % vyšší výkon v oblasti AI.

Tipster také uvádí, že nová vlajková loď bude vybavena 100W+ rychlonabíjením. Vzhledem k tomu, že řada Black Shark 4 přišlo s podporou 120W rychlonabíjení, můžeme očekávat, že i její nástupce dostane v podstatě stejné 120W nabíjení. Prozatím se jedná o maximální nabíjení, které Xiaomi nabízí u svých komerčně dostupných smartphonů. Společnost již disponuje 200W technologií HyperCharge, ta však zatím v žádném komerčně dostupném produktu nedebutovala.

Black Shark 5

Bohužel další podrobnosti, jako je velikost displeje, design a další specifikace související s hraním, společnost nezveřejnila. Každopádně můžeme očekávat, že kapacita baterie bude stejná nebo vyšší než 4 500 mAh u modelu Shark 4. Displej může mít rozlišení Full HD+ a obnovovací frekvenci až 144 Hz jako jeho předchůdce. I když by se nám líbilo QHD+, zde by došlo k obětování výkonu. Každopádně nemůžeme skok v rozlišení zavrhnout. Koneckonců rychlejší procesor může kompenzovat zvýšení rozlišení displeje.

Smartphone si pravděpodobně zachová zcela stejný herně orientovaný design s integrovanými herními tlačítky. Očekáváme také, že Xiaomi s novým herním smartphonem představí zcela novou technologii chlazení.

Společnost Xiaomi prozatím nevydala žádné oficiální prohlášení, ani nevypustila žádné upoutávky potvrzující uvedení řady Black Shark 4 na trh. Může se tak stát ale již brzy, protože společnost právě představila řady Mi MIX 4 a Mi Pad 5. Zatím ale vše berme jako spekulace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.