Nedávno internetem proběhla zpráva o návštěvě Redmi 10 při certifikaci NBTC. Nyní jsme zpět s tímto telefonem a přinášíme kompletní specifikace. Někdo v Xiaomi totiž omylem udělal chybu a my nyní už o Redmi 10 víme vše. Společnost zařízení „představila“ a poté příspěvek s oznámením odstranila. Z toho jasně vyplývá, že toto oznámení bylo omylem a chybou. Tak se pojďme bez zbytečných řeší podívat, co nám nový telefon přinese.

SPECIFIKACE REDMI 10

První pokrok se u Redmi 10 (oproti Redmi 9) odehrává v oblasti displeje. Přichází se zcela stejnou velikostí displeje – 6,5 palce a stejným rozlišením s 2400 x 1080. Zvedla se však obnovovací frekvence na 90 Hz, což je pokrok oproti 60Hz displeji u jeho předchůdce. A co je ještě důležitější, displej je vybaven podporou adaptivní synchronizace, takže může přepínat mezi 45 Hz, 60 Hz a 90 Hz podle zobrazovaného obsahu. To je dobré opatření, které trochu šetří baterii. Telefon opouští design s výřezem ve tvaru kapky vody a přináší uprostřed zarovnaný děrovaný otvor.

Redmi 10

Pod kapotou máme nedávno uvedený SoC MediaTek Helio G88 spárovaný s 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Bohužel výkonnostní změna mezi tímto a Helio G80 nebo G85 bude moc velká. Nový čip stále obsahuje stárnoucí jádra ARM Cortex-A75 taktovaná na 2 GHz a šest jader ARM Cortex-A55. Dokonce i grafický procesor je stejný, tedy Mali-G57 MC2. Tentokrát je však přetaktován na 1 GHz. Čip je založen na 12nm standardu. K dispozici budou také varianty se 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště. Zařízení samozřejmě podporuje karty microSD.

KAMERY A BATERIE

Co se týče fotoaparátů, tady Redmi 10 přináší oproti Redmi 9 velký posun. Telefon za námi přichází čtveřicí fotoaparátů v čele s 50Mpx fotoaparátem. Sakra rozdíl oproti 13 MP u předchůdce. K dispozici je také 8 MP ultraširokoúhlý fotoaparát a dva další 2 MP snímače (Makro a Hloubka). Pro pořizování selfie a videohovory máme k dispozici 8 MP přední kameru.

Redmi 10

Redmi 10 napájí baterie o kapacitě 5 000 mAh, tedy stejná jako jeho předchůdce. Přístroj má 18W rychlonabíjení a Xiaomi poskytne kupcům 22,5W adaptér. Telefon celý nabízí podporu 9W reverzního kabelového nabíjení. Co se týče konektivity, zde jsme se dočkali porteu USB typu C, 3,5mm jackem pro sluchátka, 4G LTE, Bluetooth a Wi-Fi 5. Přístroj také obsahuje boční čtečku otisků prstů a jeden reproduktor se spodním výstupem. Zařízení má rozměry 161,95 x 75,53 x 8,92 mm a váží 181 g.

Co se týče softwaru, na Redmi 10 běží MIUI 12.5 s Androidem 11. Nevíme přesně, kdy Redmi začne tento telefon prodávat, ale bude k dispozici v barevných provedeních Carbon Gray, Pebble White a Sea Blue. Přístroj se bude dodávat ve variantách s konfigurací 4 GB / 64 GB, 4 GB / 128 GB a 6 GB / 128 GB. Brzy bude k dispozici prostřednictvím všech oficiálních prodejních kanálů společnosti Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.