První vlnu letních veder už máme za sebou, ale v příštích týdnech si určitě ještě pár tropických dnů užijeme. A protože většina českých domácností není vybavená klimatizací, tak je pro mnohé vedro opravdu problém. Naštěstí dnes není složité ani příliš drahé si pořídit solidní ventilátor a protože chceme jít s dobou, tak se určitě hodí i nějaké ty základní chytré funkce. To vše splňuje ventilátor Xiaomi Mijia Smartmi, který je momentálně v bleskovém prodeji německého skladu e-shopu Cafago.

Stojací ventilátor Xiaomi Mijia Smartmi je vyveden v bílé barvě a jde o modulární kousek, který je velmi jednoduché složit a případně i rozebrat. Ventilátor má několik režimů provozu a maximální hluk by neměl přesáhnout 26 dB. Hlavici s lopatkami lze naklánět nahoru a dolů pod úhlem 39°. Přes aplikaci Mi Home se dá ventilátor pohodlně ovládat pomocí telefonu nebo tabletu.

Ale ani manuální ovládání není nijak složité. Výrobce ovládací tlačítka uložil na malý panel, který spojuje hlavici ventilátoru se stojanem. Výkon ventilátoru je 15 W, šňůra pro připojení do sítě má délku 1,6 metru a nechybí ani podpora Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n 2,4 GHz. Dodejme ještě i to, že ventilátor má dosah až 14 metrů, takže jde rozhodně o pořádné osvěžení. V bleskovém prodeji z německého skladu e-shopu Cafago je nyní ventilátor Xiaomi k mání za 67,99 euro včetně DPH.