Posledním včera představeným produktem společnosti Samsung byla TWS sluchátka Samsung Galaxy Buds 2. I o nich se ještě před uvedením vědělo v podstatě vše, včetně evropské ceny. Ta je ale nakonec poměrně nižší, než tipaři původně odhadovali. Co se naopak potvrdilo je design sluchátek a také valná většina parametrů. Ty si nyní shrneme.

Parametry a funkce

V prvé řadě se potvrdilo, že sluchátka Samsung Galaxy Buds 2 skutečně podporují aktivní potlačení hluku. A je jen dobře, že použití této technologie nemělo výrazný vliv na jejich cenu. Sluchátka jsou totiž ta nejlevnější s touto funkcí v portfoliu společnosti Samsung. Aktivní potlačení hluku se dá nastavit ve třech úrovních a dá se také úplně vypnout. Výrobce tvrdí, že ANC sníží okolní hluk až o 98 %.

Ve výbavě sluchátek najdeme i dynamický dvoucestný reproduktor s rozdělením na basový woofer a výškový tweeter. V každém sluchátku jsou tři mikrofony a jednotka hlasového snímání (VPU). Ta spolupracuje s akcelerometrem, který detekuje kdy mluvíte a automaticky se přepne do standardního režimu a po ukončení hovoru zapne ANC.

Ve výbavě Galaxy Buds 2 je i funkce Auto Switch pro automatické přepínání mezi kompatibilními zařízeními Samsung, přizpůsobitelné dotykové ovládání a podpora aplikace Galaxy Buds. Nesmíme zapomenout ani na baterie jednotlivých sluchátek, které mají kapacitu 61 mAh. Dobíjecí box má 472 mAh baterií. Výdrž baterie sluchátek je až 5 hodin provozu při zapnutém ANC. S vypnutým ANC je to až 7,5 hodiny. Při průběžném dobíjení v boxu se výdrž zvedne až na 20 hodin s ANC a až na 29 hodin s vypnutým ANC. Nabíjecí box lze dobíjet jak přes USB-C, tak i bezdrátově.

Sluchátka Galaxy Buds 2 půjdou na trh ve čtyřech barvách, a to bílé, černé, levandulové a olivové. Jejich prodeje odstartují jako u všech novinkových Samsung produktů 27. srpna/augusta a evropská cena je 149 euro (3785 Kč).