Dnes večer rozjede společnost Samsung svou prezentační akci „Galaxy Unpacked“, na které svou premiéru odehrají i chytré hodinky Galaxy Watch 4. S nimi se pojí i včerejší uvedení nového čipsetu Exynos W920, který je ušitý na míru nositelným zařízením. A právě tento procesor bude součástí i už za pár hodin představených hodinek. Proto se na něj nyní podíváme podrobněji.

O tom, že zbrusu novou generaci chytrých hodinek společnosti Samsung bude pohánět i nový čipset Exynos W920, se spekulovalo už zhruba před měsícem. A dnes tedy známe jeho hlavní parametry. Nový procesor pro nositelnosti je postaven na 5nm výrobní technologii. Má dvě jádra ARM Cortex-A55 a GPU Mali-G68. Výrobce tvrdí, že jej pořádně otestovali a je zhruba o 20 % rychlejší než jeho předchůdce Exynos 9110. Navíc má také až desetkrát vyšší grafický výkon. Součástí je i nový koprocesor Cortex M55, který umožňuje použití funkce Always-On Display.

V rámci konektivity nabízí nový procesor Exynos W920 modem 4G LTE Cat.4. Dále pak globální navigační systém GNSS pro přesnější určování polohy, Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 5.0. Dále obsahuje i technologii FO-PLP, která umožní výrobcům nositelností použít velké baterie při zachování elegantního a štíhlého designu. V rámci rozlišení displeje by měl procesor zvládnout až 960×540 pixelů. Samsung dále potvrdil, že nový procesor podporuje unifikovanou platformu operačního systému Wear OS 3.0, ne které spolupracoval se společností Google.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.