Značka Realme už poměrně dlouho upozorňuje na to, že se chystá své portfolio rozšířit o notebook a tablet. Samozřejmě už na síť vypustila i nějaké oficiální informace o parametrech a designu. A o ten zbytek se postarali tipaři. Ti svorně odhadovali, že se představení obou produktů blíží. Například laptop Realme Book už v minulém měsíci prošel několika certifikacemi včetně certifikace 3C. Proto mu v podstatě nic nebrání, aby se dostal na trh.

A na představovačku notebooku se už můžeme pomalu začít těšit. Realme totiž oficiálně potvrdila, že Realme Book představí ještě do konce tohoto měsíce. Oficiální teaser s termínem prezentace, která je naplánována na 18. srpna/augusta také na svém twitterovém účtu zveřejnil známý tipař Mukul Sharma. Dodal i to, že představovačka proběhne na čínském trhu od 15 hodin tamního času.

Madhav Sheth, generální ředitel Realme pro Evropu a Indii avizoval, že Realme Book půjde na trh ve dvou variantách, kdy jedna z nich dostane procesor Intel i5 11. generace. Potvrdil i to, že notebook fanouškům nabídnou ve třech atraktivních barevných variantách, z nichž tu stříbrnou jsme už měli možnost vidět na reálných fotkách. Dalšími barvami bude modrá a údajně i červená. Klávesnice laptopu je podsvícená a obrazovka má poměr 3:2 a rozlišení 2K, kolem ní jsou minimální rámečky. Tělo by mělo být vyrobeno z hliníkové slitiny. Je pravděpodobné, že některé z dalších parametrů výrobce potvrdí ještě před představením laptopu.