Ke společnosti Asus už několik let neodmyslitelně patří i herní telefony ROG. Letos na jaře uvedli už pátou generaci tohoto stroje a podle všeho pracují na přípravě dalšího modelu této generace, kterým je Asus ROG Phone 5S. Ostatně už loni Asus oznámil v první půlce roku ROG Phone 3 a ve druhé půlce roku pak ROG Phone 3S. Letos by to tedy mohlo dopadnout stejně, a to i přesto, že se až dosud o chystaném telefonu ROG Phone 5S nemluvilo.

Dnes se ale o herním telefonu Asus ROG Phone 5S zmiňuje na Twitteru známý tipař Mukul Sharma. Navíc sdílí i obrázek, na kterém jsou k vidění některé z parametrů tohoto stroje. A to všechno dohromady by mohlo naznačovat, že se telefon už brzy dostane na trh. Obrázek totiž vypadá, jako by jej tipař stáhl ze stránek prodejce. Pojďme se tedy podívat na parametry, které dostane ROG Phone 5S.

OLED displej má obnovovací frekvenci vysokých 144 Hz, jak ale bude velký tipař neuvádí. Dostatek výkonu pro hraní her zajistí procesor Snapdragon 888 Plus. V rámci pamětí se dočkáme dvou verzí. První má 16 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Druhá verze má 18 GB RAM a 512 GB interní paměti. V obou případech jde o úctyhodnou kapacitu operační paměti. A ani baterie nezůstává stranou se svými 6000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Další parametry tipař neuvádí, ale i tak se zdá, že půjde o slušně našlapaný herní stroj. Ještě dodejme, že se proslýchá, že k představení dojde už 16. srpna/augusta. Ale výrobce zatím nic oficiálně nepotvrdil.