Je tu další konec týdne a k němu už neodmyslitelně patří naše pravidelná rubrika Vychytávky z Číny. Stejně jako vždy zbrousíme na čínské e-shopy a najdeme pro vás gadgety, které jsou levné a ve valné většině i praktické.

Podobně jako minulou neděli i dnešní Vychytávky z Číny nabídnou malý pelmel věcí, které můžeme momentálně pořídit za nižší cenu. Dnes jsme vybrali jeden gadget pro všechny, kteří se potřebují v létě ochlazení a nezapomeneme ani na děti a ani na ty, kteří rádi rybaří.

Malý USB ventilátor

K létu neodmyslitelně patří slunce a teplo. Někdy je ho ovšem přespříliš a je potřeba se ochladit. Pokud jsme u vody, stačí se okoupat. Ale pokud trávíme parné dny v kanceláři bez klimatizace, může se výborně hodit tento malý, skladný a snadno přenosný ventilátor. Funguje jako jakýsi nákrčník, který jednoduše obtočíme kolem krku a spustíme. Z mřížek uložených po celé jeho délce proudí vzduch ve třech nastavitelných režimech. Ventilátor má tichý chod, takže v kanceláři nebude nikoho rušit. Je vyroben z měkkého a pružného silikonu a 1800 mAh dobíjecí baterie slibuje dlouhou výdrž až šest hodin nepřetržitého provozu. Ventilátor je momentálně v bleskovém prodeji se slevou a jeho cena je 12,99 dolaru.

Vodní pistole pro děti

Prázdniny jsou hlavně pro děti, ale někdy je tak trochu problém je zabavit. Díky vodní pistoli, která je připojena k hasičskému batohu by se děti mohly dostatečně vyřádit. Nakonec, který malý kluk nechtěl být někdy hasičem, že? Tahle hračka se výborně hodí na pláž, ať už je u rybníka nebo u moře. Batoh i pistolka jsou vyrobeny z kvalitního plastu. Do nádržek v batohu se vejde 2,5 litru vody, takže o legraci bude na nějakou dobu postaráno. Výrobce hračku doporučuje pro děti starší pěti let. Cena této vodní hračky je 12,97 dolaru.

Podvodní Wi-Fi kamera

Tomuto gadgetu asi porozumí především ti, kteří chodí rybařit. Jde totiž o podvodní kameru, kterou lze přes Wi-Fi spárovat s telefonem. Kamera ale není závislá na signálu telefonu, takže se dá použít i u toho nejzapadlejšího jezera nebo rybníku. Rybáři tak mohou sledovat pohyb ryb, ale určitě by si na své mohli přijít i ti, kteří se jen chtějí podívat na život pod vodní hladinou. Kamera má dosah Wi-Fi až 80 metrů a záběr až 120°. Baterie by měla vydržet 5 až 7 hodin provozu. Délka kabelu je 20 metrů. Cena podvodní kamery je mírně vyšší a je nastavena na 110 dolarů.