Značka Vivo nám každým rokem nabízí telefony řady X. Po loňských modelech X60, z nichž se některé dostaly letos na jaře i na globální trhy, jsou v přípravách telefony řady Vivo X70. V této řadě bychom se měli dočkat tří modelů, a to Vivo X70, X70 Pro a X70 Pro Plus. Samozřejmě se o těchto chystaných strojích už nějakou dobu mluví s tím, že opět budou mít zajímavý design a výtečnou foto výbavu.

Tipaři také odhadují, že telefony dostanou podporu rychlého nabíjení a teoreticky by je výrobce mohl poslat na trh po prázdninách. Brzkému uvedení by mohlo nasvědčovat i to, že jeden z modelů, s nejvyšší pravděpodobností standardní Vívo X70, prošel testy Geekbench. V testovacím výpisu tento model figuruje s kódovým označením V2104. Testy prošel s osmi jádrovým procesorem s označením MT6893Z_C/CZA. To je označení pro čipset Dimensity 1200, který je postaven na 6nm výrobní technologii.

Při testech tento procesor doplnilo 12 GB operační paměti a telefon běžel na systému Android 11. Výsledky výkonu jsou následující. V Single-core testu získal telefon 856 bodů a ve více jádrovém testu nasbíral 2946 bodů. Informace o dalších parametrech zatím k dispozici nejsou, takže můžeme snad jen zopakovat to, co odhadují tipaři. Jejich zvěsti se týkají hlavně foto výbavy, na které by se měla i letos podílet firma Zeiss. Očekávají také, že fotoaparáty budou mít vlastní procesor obrazového signálu se speciálním algoritmem pro vysokou kvalitu fotek. Ovšem jde jen o odhady a do září, kdy se očekává uvedení telefonů, zbývá spousta času na doplnění dalších specifikací.