Čínský OEM výrobce Mony pro nás připravil malou raritu. A když říkáme malou, myslíme to doslova. Na Indiegogo totiž začal propagovat svůj maličký telefon Mony Mint, který podporuje 4G sítě a výrobce o něm tvrdí, že „dokáže úplně všechno“. Zároveň by mělo jít o nejmenší 4G telefon na světě, protože je menší než loňský liliput Rakuten Mini a dokonce ještě menší, než miniaturní Palm Phone z předloňska.

Telefon Mony Mint má totiž jen 3 palcový dotykový LCD displej s rozlišením 854×480 pixelů. Má také celkem zajímavý minimalistický design, kdy nabízí jen port USB-C a tlačítka pro ovládání hlasitosti a napájení. Výrobce o tomto malém telefonu říká, že se ideálně hodí pro chvíle, kdy je používání velkého a drahého telefonu nepohodlné, například při venkovních sportovních aktivitách.

Mony Mint má 3 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit na 164 GB. Má také slot pro dvě SIM karty a operačním systémem je Android 9. Baterie má kapacitu 1250 mAh a měla by vydržet na jedno nabití až 72 hodiny provozu. Telefon dále podporuje GPS, Bluetooth a nebo i Google Play. Přední kamera má rozlišení 2 MPix a zadní kamera pak 5 MPix. Jde tedy o poměrně zajímavého trpaslíka a vlastně zajímavá je i jeho cena. Na Indiegogo výrobce připravil několik slevových akcí. V té první můžete telefon pořídit už za 99 dolarů, v další za 115 dolarů a nejvyšší cena v této akci je 129 dolarů. Dodávky telefonu by měly začít letos v listopadu/novembri.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.